• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
Yazar Colin Meloy
vahşi orman - colin meloy
sıradan bir gün ve sıradan bir yürüyüş, insanı sıradışı bir dünya ve sıradışı bir maceraya sürükleyebilir.

prue mckeel sıradan bir hayat sürmektedir. ta ki kargalar minik kardeşini kimsenin gitmediği, gideninse dönmediği vahşi orman'a kaçırana kadar. bunun üstüne kardeşinin peşine düşen prue ve sınıf arkadaşı curtis kendilerini sihirli bir dünyada bulur. bu dünyada konuşan hayvanlar, özgürlüklerine düşkün haydutlar ve karanlık güçlere sahip zorbalar onları beklemektedir. kurtarma görevleri ikiliyi çok daha karmaşık durumlara düşürecek ve sihirli bir dünyanın kaderini belirleyecek mücadelelerin kapılarını aralayacaktır.


"bu kitap, betimlediği vahşi ve tuhaf orman gibi beklenti, tehlike ve dünyanın hiç görmediği korkunçluklarla dolu… bir kez içeri adım attınız mı, çıkmak istemeyeceksiniz."
-lemony snicket-

"karanlık ve değişken yapısıyla bambaşka bir dünyaya olağanüstü bir kapı açıyor. vahşi orman çocukluk maceralarını konu alan öykü geleneğinin son vârisi. beni kolumdan yakalayıp hiç ayrılmak istemediğim bir dünyanın içine sürükledi."
-michael chabon-

"vahşi orman müthiş bir roman. biraz peri masalı, biraz gençlik romanı… mükemmel resimleriyle yazın dünyasına tam bir armağan."
-jonathan safran foer-

"meloy hakiki bir fantazya dünyası yaratmayı başarıyor ve üslubu hemen tanınıyor… ellis'in illüstrasyonları da bu özgün dünyayı mükemmel bir şekilde betimleyerek bir klasiğe dönüştürüyor. vahşi orman'ın sonraki maceralarını sabırsızlıkla bekleyeceksiniz."
-school library journal-

"vahşi orman karşı konulamayacak kadar heyecanlı bir atmosfer yaratan bir macera öyküsü… zengin hayal gücüyle yazılmış ve gerçekten tatmin edici."
-trenton lee stewart, new york times çoksatanı gizemli benedict derneği'nin yazarı-

"fantazya, macera, doğa ve fabl ile siyasi hicvin her yaştan insanı kendine çeken bir bileşimi…"
-kirkus reviews-

"meloy'un ilk romanı, klasik narnia öykülerini akla getiren, o kadar zarif ve incelikli bir kitap ki herkesin gönlüne taht kuracak."
-booklist-

"akılda kalan, müthiş bir macera. ayrıca yazar ile illüstratörün işbirliği adeta doğaüstü bir mükemmellikle iç içe geçmiş. gerçekliğe dokunup duran bir büyü, çocukluğun yoğun duyguları, dostluk ve yaban hayatın muhteşemliğine dair harika bir roman."
-matt haig, shadow forest'ın yazarı-

"bu capcanlı pitoresk fantazya, şık çizimleri, güçlü başlangıcı, merak uyandırıcı sonu ve yemyeşil konusuyla gerçekten alçakgönüllü bir roman."
-sunday times culture magazine, nicolette jones-

"hem çocukların hem de yetişkinlerin el üstünde tutacağı bir kitap."
-digital artist-
(tanıtım bülteninden)
 1. kütüphaneye kitaplarını bırakmaya gittiğinde küçük kardeşini kapının önünde yalnız bırakan, döndüğünde yaşlı bir teyze "küçük hanım ama bu yaptığınız hiç de güvenli değil! küçük bir çocuk öylece bırakılıp gidilir mi! hem de yalnız başına!" diye çemkirince "ne, o mu? bu zavallının ailesi yok ki. bedava kitap reyonunda buldum onu." şeklinde cevap veren küçük ablamız, kardeşi kargalar tarafından kaçırılınca, ailesi farkına varmadan önce "geçilmez yabana" gidip kardeşini aramak zorunda kalır. elbette geçilmez yabanda başından türlü türlü olaylar geçecektir.

  carson ellis tarafında da illüstre edilen kitabın hem ön ve arka kapak hem de sayfa tasarımları çok hoş olmuş. aralarda küçük siyah beyaz, aralarda da tam sayfa renkli illüstrasyonların bulunduğu kitabın baskısını bence pegasus yayınları oldukça kaliteli yapmış.

  iç sayfalardan örnekler 1

  iç sayfalardan örnekler 2