• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.71)
vanilla sky - cameron crowe
new york’lu david aames(tom cruıse) paranın satın alabileceği her şeye sahip olan ve göz kamaştırıcı bir yaşamı olan genç bir yayıncıdır. yakışıklıdır, zengindir, karizmatiktir. kısacası dışarıdan bakan biri için mükemmel bir hayata sahiptir.ancak david’in hayatı her ne kadar muhteşem görünürse görünsün, david’in görülemeyen ve onu bir hayli rahatsız eden problemleri de vardır. david doğum günü verdiği partide arkadaşı brian ile birlikte gelen sofia(penelope cruz) adlı bir kıza ilk görüşte vurulur ve aşık olur. ancak david’in sofia ile tanıştıktan kısa bir süre sonra yaptığı bir hata hem sofia’yı kaybetmesine neden olur hem de her şey karmaşık bir hal alır. david bir yandan sofia’ya tekrar ulaşmaya çalışırken bir yandan da zihinini kemiren bu karışıklığa bir çözüm bulmalıdır, ayrıca davıd’in üstüne çok düşen sevgilisi julıe(cameran diaz) ile de uğraşması gerekmektedir.
 1. 1997 yılında gösterime giren abre los ojos adlı filmin 4 yıl sonra amerika'da yeniden çevrimidir.

  her iki filmde de oynayan penelope cruz'un kariyerine oyunculuğundan çok vücuduna yatırım yaparak devam ettiğini gözlemleyebiliyoruz.
 2. radiohead'in everything in its right place parçasıyla kendisinden haberdar olduğum harika film. sanki hakkı pek verilmemiş, geri planda kalmış gibi. tom cruise'un iticiliğinden midir bilemedim. fakat izlediğinize kesinlikle pişman olmazsınız.

  filmin sonuna kadar her ihtimali düşünüyorsunuz, daha doğrusu siz öyle zannediyorsunuz. ters köşe edenlerden.
 3. üç defa izlemeye çalıştığım ve her seferinde yarısına kadar zor dayandigim filmdir. tom cruise'un antipatikligi sebep buna evet ama film de akıcı değil bana göre, ilgi uyandirmiyor.
  nesli
 4. tom cruise un beyin yakan filmidir. guzel ama agir ilerleyen bir film. sakin kafayla izlenmesi gerekir.
 5. penelope cruz i will tell you in another life when we are both cats dediğinde miyavlayan bir tom cruise abimize sahip güzel film.

  filmin adı claude monet in vanilla sky tablosundan gelmekte zaten bu olaydan da filmde bahsedilmekte.
  kfor
 6. sigur ros ile tanışmama vesile olmuş bu nedenle bende yeri çok ayrı olan filmdir. izleyin izlettirin.
 7. orjinalinden daha kötü olan bir remake.