• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
veronica mars
zenginin ve güçlünün kuralları koyduğu sahil kasabası neptune’de, insanlar gün ışığına çıkmasını istemedikleri kirli çamaşırlarını sır gibi saklamak için her yola başvurmaya hazır. ne var ki 17 yaşındaki dedektif çırağı veronica da bu sırları teker teker aydınlatmaya kararlı. eskiden neptune lisesi’nin popüler gençlerinden biri olan veronica’nın hayatı en yakın arkadaşı lily kane’in gizemli ölümünün ardından tepetaklak oluyor. veronica’nın babası ve kasabanın şerifi olan keith mars, lily’nin milyarder babası jake kane’i şüpheliler listesine koyunca işine, eşine ve saygınlığına veda etmek zorunda kalırken, veronica da arkadaşlarını ve de lily’nin ağabeyi olan sevgilisi duncan’ı kaybeder. böylece veronica gündüzleri eski arkadaşlarının tacizlerine rağmen lisede derslerine devam ederken, geceleri bir yandan babasına yeni dedektiflik işinde yardımcı olup, bir yandan da arkadaşının katilini kendi yöntemleriyle bulmaya karar verir.
 1. 2004-2007 arası üç sezon yayınlanan bir dedektiflik dizisi. cıvımayan, kendi tadında ve kıvamını çok iyi tutturmuş (sanırım acıktım) bir yapımdı.

  2014'te filmi de çekildi. filme kaynak bulmak için kickstarter kampanyası başlatıldı ve insanlar nasıl özlemişse artık çok rahat bir şekilde hedefini buldu. peki, hak ediyor muydu? hell yeah!
 2. biraz da çekildiği dönemden ötürü bana direk ergenlik zamanlarımı hatırlatıyor. şimdi olsa keyifle izlemezdim herhalde diyordum; ancak filmine gitmeden önce birkaç bölüm izleyip öyle gideyim dedim. sonuç? ilginç bir şekilde ortaokul-lise yıllarında ne hissediyorsam aynı hislerle izledim. ya nostalji hissi, ya da bu dizi sahiden güzel, sıcak, kıvamında bir gençlik dizisiydi. oyumu ikinciden yana kullanmak istiyorum.

  filmine gelecek olursak bence ne izleyici büyük beklentilere sahipti, ne de yapımcılar kitleleri yerinden oynatacak bir film yapma hevesi içindeydi. tamamen eski dostla yıllar sonra karşılaşmışsınız da ne var ne yok sormuşsunuz gibiydi. bana da bu kadarı yetti açıkçası.