• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.87)
vicky cristina barcelona - woody allen
amerikalı vicky ve cristina ispanya’da bir yaz geçirirler ve gösterişli sanatçı (javier bardem) ve onun güzel fakat dengesiz eski eşi (penélope cruz) ile tanışırlar. vicky (rebecca hall) evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadındır. cristina (scarlett johansson) ise cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadındır. kaderleri kesişen üç insan arasında doğan aşk ilişkisi kaotik sonuçlar doğuracaktır.
 1. how i met your mother tadında film.

  --- `spoiler` ---

  filmde aklımda kalan bardem'in hatunların masasına gidip ikinizle birlikte sevişmek istiyorum demesi. benzer olay türkiyede yaşansa direkt siktiri yer, ne apaçiliği kalır ne barzoluğu ama elin bardem'i olunca iş değişiyor. kısmi siktir yedi ama kadınların hayırı belkidir belkileri evetdir derler ya durumdan vazife çıkarıp ısrar tekniği işe yaradı, film kadınların davranışları üzerine ancak neden javier bardem'in rolü üzerine izleyeni düşünmeye sevk etmiyor, freud'un dediği gibi kadınları 20 yıldır araştırıyorum ama çözemedim gibi bir durum var film boyunca kadınları düşünüp duruyoruz, hatta ders çıkaranlar da olmuştur ancak atlanan bir konu filmin yazarı woody allen, sonuçta yine bir erkeğin gözünden izleniyor kadınlar. konu ilişkiler üzerine olunca güncelliğini hiç bir zaman yitirecek bir film değil, insanı düşünmeye sevk etmesi, süresinin makul olması, barcelona görüntüleri ve müzikleri ile yormayan bir film.

  --- `spoiler` ---</
 2. sırf paco de lucia eşliğinde barcelona manzaraları için bile izlenebilecek film.
  ozee
 3. birbirlerinden son derece farklı üç kadının ve pek de yakışıklı olmamasına rağmen özgüven patlamasından mütevellit bu güzel kadınlara son derece çekici gelen bir adamın yollarının kesişmesiyle izleyiciye aslında ilişkilerin çok da masum olmadığını göstermeyi amaçlamış ama bir yandan da "an'ı yaşamak" gerektiğini hatırlatan, ilişkiler ve beklentiler üzerine sağlam tespitler barındıran, eğlenceli ve aynı zamanda düşündürücü bir film.

  film, paco de lucia ve juan serrano'nun muhteşem besteleriyle kulakları, hoş barselona manzaralarıyla da gözleri şenlendirmiştir. minik gitar dinletileri ruhu buralardan almış, o sıcak ve sanat kokan topraklara bırakmıştır bir tutam aşk ve biraz da tutkuyla.