• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
vor - pavel chukhray
yakışıklı, sert bakışlı, karşısındakileri kolayca etkileyen ve askerlikle ilgisi olmadığı halde subay kılığında dolaşarak hırsızlık yapan toylan, bir rastlantı sonucu genç ve güzel bir dul olan katya ile karşılaşır. çok geçmeden tolyan ile birlikte yaşamaya başlayan katya, ona olan aşkı yüzünden yaptıklarına katlanmak ve bazen de suç ortaklığı yapmak zorunda kalır. küçük sanya ise zoraki bir 'baba' olarak karşısına çıkan tolyan'dan şiddeti, kaba kuvveti ve korkutmayı öğrenir. böylece sanya, tolyan'a karşı hayranlık ve nefreti birlikte hisseder.
 1. sinema severlerin kesinlikle kaçırmaması gerektiğini düşündüğüm ingilizce adı the thief olan rus sinema filmi.
  aralarında akademi ödülü'nün de bulunduğu bir çok ödül almış olmasının yanı sıra daha da önemli bulduğum unicef ödülünü almıştır.
  ii. dünya savaşı sonrası sovyet rusya'sında toplumun psikolojik, ekonomik ve sosyolojik fotografını gözler önüne seren tam bir dönem filmidir. konunun işleniş şekli oldukça dramatik ve sinemasal anlamda da son derece başarılıdır.
  parçalanmış aile yapısının çocuk üzerinde yarattığı travma ve çocuk üzerinde baba figürünün ne denli önemli olduğunu vurgulaması bakımından da oldukça önemlidir.
  şu savaş yıllarında seni ve senin gibi yüzbinlerce çocuğu insanlık vicdanı unutmayacaktır küçük sanya!