1. direk olarak hiç yalan yanlış bilgi vermeyelim yapıştıralım linki dedirten başlıktır:
  https://tr.wikipedia.org/wiki/Votka

  ayrıca ruslar tarafından çok tercih edildiği bilinmektedir.
 2. absolut, smirnoff daha güzel deseler de benim için hiçbiri istanblue değildir.dünyanın enfiyat performans votkası diyebilirim.
 3. etkisini genelde geç gösterir, etkisini gösterene kadar sek shotları atmaya devam edersiniz. etkisini gösterdi mi göstermedi mi diye düşünürken ayağa kalktığınızda votka size sürprizler yapar. sıcak basar, baş döndürür. eğlence içkisidir, rock 'n' roll içkisi olarak nitelendirilebilir.
 4. dolapta benimle içecek partner bulunca içilmeyi bekleyen alkol.
 5. lanet olsun böyle içkiye. en son içmemün üzerinden 4 yıl geçti bir daha da ağzıma sürmem. neden mi hemen anlatayım.

  lys'nin son sınavından çıkıp arkadaşlarımın yanına koştur koştur gitmiştim. onlar da hadi bunu kutlayalım diye hadi sahile gidip içelim dediler. dedim hadi gidelim. ama haziran ayında öğle vakti antalya'da sahilde içmeye gidiyoruz, akla bak! neyse plaj şemsiyemizi, 70 cc vodka, bira, vişne suyu ve buz felan da aldıktan sonra tam teşekküllü gittik sahile. neyse hafiften içmeye başladık, 3 arkadaşız bu arada. biraz zaman geçtikten seri seri shot atmaya başladık, ayıptır söylemesi biraz iyi içiciyimdir ama benim arkadaşlar güneşin tepede olmasınında etkisi ile şişenin ortalarında pert oldular. şişe bitti, güneşin batmasına az bir zaman kalmıştı ki arkadaşlarım dedi ki, bir şişe daha alalım. dedim manyakmısınız oğlum siz zaten kafayı buldunuz mal mal hareketler yapıyorsunuz insanlar bize gülüyor zaten. dediler vay efendim parasını biz veririz ama o vodkayı alıp içicez. güç bela 35 cc alınmasına ikna ettim. etmez olaydım.

  neyse gittik aldık bi 35 cc ama bunu jet hızı ile bitirdik ve bende sarhoş oldum. tam da o sıra güneş battı karanlık çöktü ama bende çöktüm, bende kafayı buldum. ben ayılmak için kafamı bir suya sokup geleyim dedim bunlara siz beni bekleyin sonra kalkar gideriz. yav arkadaşli harbiden kafamı soktum çıkardım yanlarına gidip gelmem 20 sn falan sürdü ama yanlarına bir döndüm bunların 15-20 kişi var. kavga çıkarmış, şezlonk kırmışlar bu iki salak. 20 sn ya 20! başlarında zabıtası, sahilin özel güvenliği, sağda solda oturan kekolar... ben bunları o hengameden çıkardım bunların ve kendimin eyşalarını topladım falan derken evlerine bıraktım. kendim eve geldim sırt çantamı boşaltayım dedim, lan bir baktım 3 paket sigaram vardı onlar yok. dedim sağlık olsun. duşa girmek için tam şortu indirdim ve kıçımda olması gereken don kıçımda yok! nasıl olabilir lan böyle bir şey? hayır, bulanık hatırladığım bazı yerler var ama o don oradan nasıl gitti? ne için gitti?

  üzerinden 4 yıl geçti hala onu hatırlayamadım ama içimi kemiren hep bir "acaba? " var. işte bu yüzden lanet ediyorum bu içkiye. patatesten yapılan alkolkü içkiden kime yarar gelmiş?
 6. ukrayna'da yaşadığım dönemde asıl içim tekniğini öğrendiğim güzel içecek. shot bardağına votkayı koyup, yanında da ayrı bir bardakta domates suyuyla çok güzel gider. hele bir de mantar turşusu da varsa, değmeyin keyfinize :)
 7. rus arkadaşların meze olarak bir dilim elmayla bir şişesini sek olarak götürdükleri içki.

  düğünlerde masa altından meyve suyuyla karıştırma zorunlulukları haricinde aramam. türk içkisi varken neyleyeyim rusun vodkasını. bizim için varsa rakı, yoksa rakı.
 8. dimitri mendeleyev'in üzerine doktora tezi yazdığı alkollü içki.

  periyodik tabloya bakarken bir de bu bilgi ışığında bakın derim.
 9. uludağ frutti extra orman meyveli ile bazooka votka'yı karıştırarak smirnoff north aromasına baya yaklaştığım içki.

  barmaid mi olsam napsam.