1. sadece erkeklerin değil, gayet kadınların da ilgi duyduğu faaliyet. zira 3 kat göbeğimle dondurma yiyerek vakit geçirdiğim sahiller, sixpackli, göbeğinde piercing olan, taş popolu hatunlarla doluydu. kim bilir belki bir gün ben de... neyse :(
  bguem
 2. ayarında yapılanı iyidir iyi!! kafayı bununla bozup kendini hulk'a çevirenlere diyecek söz yok tabii, evlerden ırak! ama hangi kadın geniş omuzlu, kolları kaslı, six packsli bir vücuda çirkin diyebilir ki? keşke yurdum erkeklerinin çoğu kıyısından köşesinden bu işe bulaşsa da yazın plajlarda göz zevkimiz katmerlense! ama tekrar ediyorum abartmadan. şu vücut dünyanın en estetik görüntüsü değil de ne?
 3. örnekte verilen vücut için sürekli spor salonuna gidilse dahi bir yıllık bir emek söz konusu ki buna işiniz eğitiminiz aileniz gibi faktörleri kattığınızda ortalama bir hayatı olan biri için haftada 3 saatlik bir emekle neredeyse hiçbir zaman ulaşılamaz, ama yakınlarında bir yerlerde sürekliliği sağlanır. fitness antrenörü değilim tabi ama yıllardır fırsat buldukça giderim spora, kimsenin birbirinin havlusuyla terini sildiğini yada soyunma odasında birilerinin öpüştüğünü görmedim, en fazla selamlaştığın birinden benchpress sırasında bi kaza çıkmasın diye iki dakika yardım istersin, porno sektöründeki kaslı abilerden yola çıkıp da spor salonuna gidenler için "bir gün gey olacaklar" denmesi komik, eşcinsellikle bir problemim yok bu arada.
  vücut geliştirmek, gelişim takip edilmediği takdirde kişi tarafından fark edilemediğinden veya bunu yarışa dönüştürenler tarafından farklı noktalara sürüklenmiş olabilir ama yüzyılın klişesi olan; (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
 4. yağ oranınız belli bir oranın üzerindeyse karın kaslarınız görünmez. karın kaslarını görünür kılmanın en iyi yolu kilo vermektir. sonrası daha önceki yorumda verilmiş egzersizleri yapmaktan geçer. kendimi ayı gibi yemekten alamadığım için ben de aynı durumdayım. 3-4 kilo fazlam var havalar bir ısınsa rahatlayacağız.
 5. özgüven sorunu olan insanların mutlaka başlaması gereken spor.
 6. kesinlikle azim işidir. bu spora başlamanız giderek hareketsizliştiğimiz şu dünyada bi nebze de olsa yapacağınız en anlamlı şey olur. hem bunun yanında güzel bi vücuduz da olur fena mı :)
 7. her hafta, bu sefer programı tam uygulayacağım diyip işten güçten uygulayamadığım 6 ay sonunda vücudumun neredeyse hiç gelişmediğini fark ettiğim paramın boşa gittiğini düşündüm sonra tekrar kayıt olup bu sefer gerçekten sağlam spor yapacağım dediğim ve sonucun yine aynı olduğu şeydir kendisi. kısaca gerçekten 4 4lük yapmayacaksanız yapmayın. boşa para, zaman, stres
 8. azim,disiplin,motivasyon.
  bu üçlüden birini kaybederseniz,bir anda herşey tepe taklak olabiliyor.4 senedir aralıksız yaptığım sporu.düzensiz iş hayatı ve motivasyonsuzluk sayesinde 11 kilo alarak bıraktım.tekrar bir sistem oluşturmaya çalışıyorum.meşakkatli ama sonucu mükemmel.
  leo
 9. sağlam irade gerekir, malum zatların bahsettiği sağlam irade değil ama harbiden 40 okka daşşak lazım, başarılar