• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
warcraft ejderhanın günü - richard a. knaak
dalaran büyücülerinin dışladığı genç büyücü rhonin eski mevkiine dönme fırsatını arıyordu. kendisini destekleyen gizemli bir büyücü sayesinde bu fırsatı buldu. bunun için, orkların elindeki, tehlikeli khaz modan diyarına bir yolculuk yapması gerekmekteydi.

rhonin ve yol arkadaşı, korucu vereesa asla tahmin edemeyecekleri müthiş bir maceranın içine sürükleniyorlardı.

azeroth dünyasının kadim güçleri son bir savaş için karşı karşıya gelirken genç büyücü rhonin bu savaşın kilit noktası olacaktı... ejderhanın günü başlayacaktı...

kılıçlar, büyü ve ejderhalarla ilgili bu hikaye blizzard entertainment’ın en çok satan, ödüllü bilgisayar oyunu warcraft’dan ilham alınarak yaratılmıştır.
 1. eğer warcraft evrenine aşinaysanız; fantastik kurgu romanlardan ve klasik başlayan olay örgülerinden zevk alıyorsanız mutlaka okumanız gereken bir kitaptır.

  warcraft evreni, (benim için) the lord of the rings evreninden sonra gelen en önemli ve en güzel hikayeleri barındıran evrendir. bu evren içerisinde yer alan tarih ve mitoloji, "fantastik" diyebileceğimiz ögelerin tamamını barındırmakta.

  yine de richard a. knaak'ın yazdığı romanda, klasik bir fantastik kurgunun ötesinde ekstra bir sürpriz yok diyebilirim. insanlar, elfler, cüceler, orclar, goblinler, impler, ejderhalar gibi bir çok türün bir arada bulunduğu; karakterlerin ırklarına ait karakteristik özellerinin eğlenceli bir şekilde aktarıldığı bir hikaye olmuş.

  romanın temel noktası warcraft mitolojisinin merkezinde bulunan "azeroth" dünyasının büyük ejderhalarından oluşmakta. özellikle ejderhalara ilginiz varsa bir solukta bitirilebilecek bir kitap olmakta.