• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
watership tepesi - richard adams
tavşan fiver, çayırda dolaşırken bulundukları bölgeye rezidans yapılacağıyla ilgili bir levhayla karşılaşır. bu durumun köyünün felaketiyle sonuçlanacağını hisseden fiver, durumu şef tavşan'a açıp, köylerini taşımalarını gerektiğini söyler. şef ve diğer tavşanlar fiver'ın uyarılını dikkate almazlar. bunun üzerine fiver ve hazel yanlarına birkaç arkadaşını alıp köylerini terk ederler ve watership tepesi'ne doğru zorlu bir yolculuğa çıkarlar.
  1. ingiliz yazar richard adams'ın en popüler romanlarından olan watership tepesi, stephen king'in kara kule'sine ve lost dizisine ilham olduğu söylenir. eser, 1978 yılında animasyon haline getirilmiş ve büyük bir beğeni toplamıştır.
    ayrıca giriş cümlesiyle okuyucunun kitaba dört elle sarılmasına neden olur: " çuhaçiçekleri çok azalmıştı. çayırın açıldığı ve eski bir çit ve dikenli bir hendeğe doğru bir bayırla alçalan ormanın kıyısına doğru, yabani sultan otları ve meşe ağacı kökleri arasından, solmakta olan sadece birkaç tane açık sarı öbek görülebiliyordu."