• youreads puanı (8.71)
 1. parça bir tarafa, bu klipte kimlerin olduğunu ifade etmek şart:

  george harrison (0.59 gitarda)

  eric clapton (1.39 gitarda)

  phil collins (1.32 bateride)

  ringo star (0.50 bateride)

  mutlaka sonuna kadar izlenmesi gereken bir kliptir. harrison ve clapton düeti var 3.57'den sonra.
 2. the beatles'ın en iyi şarkılarından. belki de en iyisi... geçenlerde zihnimde bu şarkı çalarken ve gözüm yaşlı bir şekilde uyandım. gariptir ki george harrison da bir gün gitarının üzerinde gözyaşına benzeyen su damlacıkları görmüş ve bu şarkıyı bestelemiş. orijinalinden dinleyin ve lütfen şu harika klibi izleyin. [http:www.youtube.com/watch?v=VJDJs9dumZI ]
 3. ilk defa bir the beatles şarkısında başka bir müzisyenin (eric clapton) emeği geçen the beatles şarkısı.

  eric ve george bir gün arabayla bir yerlere giderken "benim şarkıma solo atsana" der george, eric'e. eric de "dalga mı geçiyon adam mı seçiyon?" şeklinde bir tepki verir. çünkü the beatles hiç bir zaman başka müzisyene iş vermemiştir kayıtlarda.

  sonra eric amca gider soloyu çalar. soloyu çaldığı gitarı da george harrison'a verir "al senin olsun elin gitar görsün az" diyerek.

  tabii bu durum öyle gelişigüzel olmamıştır. george ve eric daha önce wonderwall diye bir filmin müziğini yaparlar birlikte. o sebeple eric clapton'a böyle bir teklif yapmıştır.

  bu olaydan sonra john lennon "herif iyiymiş lan, george'u şutlayıp bunu mu alsak acaba" diye düşünür. grup dağılmaya yakın george the beatles'ı terk edince hemen soluğu eric'in yanında alır john. ama eric "grup ne amk" deyip reddeder john'un teklifini. nitekim kendisi hiçbir gruba ait olamamıştır.
 4. en çok coverlanmış şarkılardan biri ve tabiki tesadüf değil. şarkı sözlerinin ilhamını dünyanın en eski kehanetler kitabı olan değişim kitabından almışlar. gitarım usulca ağlarken... müzikle uğraşan uğraşmayan herkese tavsiye ederim.