• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
wilfred
orjinali avustralya sbs one'da yayınlanan aynı isimli serinin, başrollerinde elijah wood ve jason gann'in yer aldığı fx amerikan versiyonudur. family guy'ın yaratıcısı david zuckerman tarafından uyarlanmıştır. toplamda 4 sezon süren wilfred, 2014 ağustos ayında kapanışı yapmıştır.

ryan (elijah wood) intiharın eşiğinde manik depresif, toplumsal normlarca başarısız bir adamdır. bir gün komşusu jenna (fiona gubelmann) bakması için wilfred (jason gann) isimli köpeğini ryan'a bırakır. wilfred köpek kostümü giymiş bir insandır ama ryan dışında kimse bunun farkında değildir.
 1. diyaloglarıyla öldüresiye güldüren, çok ince yerlere nokta atışı yapan, her anından zevk alınan absürd dizi. elijah wood'u henüz sevmeyen varsa, wilfred'i izleyene kadar beklemeli. okuduğunuz kitaplarda hep bir 'insanın derin ve kirli yanı' arayışınız varsa şayet - benim gibi - her sahnesinde kırıntıları toplayacaksınız. kara komedi desem değil, absürd demek de çok içime sinmiyor, ne idüğü belirsiz bir anlam diyeceğim o sebepten.

  !---- spoiler ----!
  ilk başlarda her bölüm bir alıntıyla başlar (bkz: sanity and happiness are an impossible combination) ve her şey o izlekte sorgulanırdı, sonra içinden çıkılamaz bir hal aldı. sonlara doğru yazarlar da iyice gömülmüş olacak ki bizi çok sağlam bir şekilde ortada bıraktılar, hala üzülüyorum bir de çok kızıyorum. spoiler dedim ama spoiler verilecek bir tarafı da yok aslında wilfred'in.
  !---- spoiler ----!

  "there's darkness everywhere, ryan, you just can't see it because the sun is an attention whore."