• youreads puanı (9.00)
 1. içerisinde oldukça ağdalı cümleler barındıran masalsı türkü.

  " and you are the wolf, and i am the moon

  and in the endless sky we are but one we are alive...

  in my dreams wolf and i "
 2. bu şarkı tek dinlemede nedensizce beni kendine bağladı
 3. "iki şey sonsuza dek devam edecek; ilki, hayatım boyunca karşıma çıkan, kıymete değer, her kategoride sevilesi,neredeyse bütün cins-i heriflerin aslan ve yengeç burçlarından çıkması. ikincisi, zehirlenecek kadar dinleyip, sevdiğim bütün müzisyenlerin ve müzik topluluklarının kuzeylilerden çıkması. fakat ilkinden emin değilim. " mulbert sarcstein.

  bu durum benim için gerçekten garip, hatta telepatik bir hâl almaya başladı a doslar. ben başta, bu müziği ikliminden sıcak insanları nerden çıkma olduklarını bilmeden dinleyip seviyordum örneğin. "kimdir bu fevkalbeşer mahluklar, du bi bağim..." demek ancak kings of convenience'a yumulduğumda aklıma gelebildi. sonra bi fark ettim ki, monkey3, opeth, oh land, lykke li, sigur ros ve björk -ki son ikisinin o taraflardan olduğu belli gerçi, o kadar tahmin edebildiydim- , bunların hepsi kuzeyin oğlu volkan konak'mış le! her birinin şarkılarının melodik alt yapısı, tarzı ne olursa olsun, eserlerinin ruhu fazlasıyla hüzünlü ve insancıl geliyor bana. kuzeylilerin, diğer sanat dalları için üretiği eserlerde olduğu gibi, müzik eserlerinde de görülen en tipik karakteristik bu bana kalırsa.

  hülasa, bu şarkı afrodizyak etkili, adamı tövbe estağfurullah dinden, imandan, yoldan ve baştan çıkaran bir şarkı olup, ocak dışı kalmış bir kurdu anlatmaktadır. o nefsi gıdıklayan ses de danish asena, nanna oland fabricius' a aittir.