• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
wonder boys - curtis hanson
grady tripp ellisinde bir ingilizce profesörüdür. 7 yıl önce yazdığı ödüllü kitabı büyük amerikan romanı'ndan sonra hiç bir şey yayınlayamamıştır. doğal olarak kolejinin bu yılki edebiyat festivali bu eski dahinin kendine olan güvenini büsbütün sarsar. ancak bu festival haftasonu grady için umduğundan çok daha kötü geçer. grady, başka bir dahi olan james lear adındaki gençle bir talihsizlikten diğerine savrulur. james, grady'nin yetenekli bir öğrencisidir. fakat aynı zamanda da yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş biridir. james'in bu davranışları, profesörü kendini keşfedeceği üçkağıtçılıklar ve maceralarla dolu uzun bir serüvene çıkarır.
  1. arka planda kalmış güzel filmlerden biri. fazlaca bilinmemesinin veya izlenmemesinin sebeplerinden biri de michael douglas iticiliği büyük ihtimalle ama o bile sırıtmıyor filmde.

    michael chabon'un aynı adlı kitabından uyarlanmış. müziklerini yapan bob dylan sayesinde de 1 adet oscar kazanmış.
  2. son kitabının üzerinden yıllar geçmiş, yaratma sıkıntısı yaşayan bir yazarın/profesörün sadece birkaç gün içinde başından geçen ve bütün hayatını değiştiren ilginç olaylar silsilesi. edebiyatla ilgili filmlerden hoşlananların ilgisini çekebilecek, kanımca oldukça hoş bir film.