1. xda.com adresinden ulaşılabilen, ben android kullanıcısıyım diyen herkesin uğraması gereken site.
 2. android kullanıcıları için gerçekten çok faydalı olan site. üretilen içerikler daha çok samsungla ilgili.
  rvp
 3. root' u tanımama vesile olmuş site.
  ama eğer android yazılımına ve donanımına ilginiz varsa sizin için olmazsa olmazdandır.
  siteyi takip edip yazılımla ilgili yararlı bilgilere ve ipuçlarına ulaşabiliyorsunuz. hem hobi edinenlerin hem de işin içinde olanların takip etmesi gerekir.
 4. 'android apps and games' kısmından çok kullanışlı uygulamalar bulabileceğiniz (bkz: mixplorer) forum sitesi. son zamanlarda pek güzel ve yeni uygulama çıkmıyor fakat bilmeyenler için küçük bir gezinti güzel olabilir. android için developer desteğinden bahsetmeye gerek bile duymuyorum. bir samsung galaxy s3 kullanıcısı olarak bu site benim için bir kurtarıcıdır; birlikten doğan güçtür.
 5. "mobil cihazlarından maksimun verim almak isteyen kullanıcılar için bir kaynak". böyle yazıyor google'da. portal'ına neredeyse hiç girmiyorum. forum sayfalarıysa portalın sıradanlığının aksine yüzlerce ülkeden milyonlarca insan tarafından oluşturulduğu için kendi alanında dünyanın en başarılı yeri. geliştiricilerin birbirleriyle fikir alışverişinde bulunabildikleri, üzerinde çalıştıkları projeleri kullanıcılara sunabildikleri turuncu platform.

  mx player ve xposed framework gibi olmazsa olmaz onlarca* uygulama çıktı bu topluluktan. daha neler çıkacak kim bilir?

  çoğu kullanıcı için custom rom kaynağından ibaret olsa da bilinçli ve istekli kullanıcı için kesinlikle daha fazlası.
 6. samsung gt-i8150 adlı ucube telefonu kullanabilir yapan platform.

  stock rom denen ve içinde gereksiz programların hepsini barındıran rezaletten sonra ilaç gibi gelmiştir. cyanogenmod ile sınıf atladı telefon. root ve rom yükleme işi bu kadar sade ve kolay olarak başka şekilde anlatılamaz ve yazılımlar bu kadar sade olamazdı. bu konularda sıkıntısı olan arkadaşlar varsa, bir mesaj kadar uzağınızdayım.
 7. forum kısmında topluluk bazlı geliştirilen özel romlardan güncel tweak lere kadar birçok şey bulunabilir. bir kaç gün takıldıktan sonra android telefonunuz deney tahtasına dönüşebilir.