1. benim için oynaması en keyifli league of legends şampiyonu. 5 yıldan fazladır oynadığım oyunda nice şampiyonlar geldi de daha iyisi gelmedi.
  oyundaki global ultiler hariç en uzun menzile sahip. pasifi olan mana akını sayesinde 12 saniyede bir düz vuruşlar mana yeniliyor bu pasif kule ve inhibitör gibi yapılarda çalışmasa da pembe totem dahil olmak üzere pve namına ne varsa oyunda çalışıyor pve elemanlarında alınan mana miktarı pvp'de iki katına çıkıyor yani mana akını aktifken minyona vurduğunuzda aldığınız 60 mana karşı şampiyona vurduğunuz takdirde 120 oluyor.

  q diye de bilinen sihir darbesi 750 menzillik bir koridor boyunca ne var ne yok kül ediyor. 80/120/160/200/240 +(%75 yetenek gücü) büyü hasarı veriyor. baktınız adam menzilden kaçtı ateşleme yapmazsanız harcanan mana miktarının yarısını da geri alıyorsunuz.

  yıkım bölgesi ise, adı üzerinde belirli bir bölgeyi tarumar etmemize olanak sağlıyor, eğer hedefimiz bölgenin merkezindeyse en yüksek hasarı alıyor. 60/90/120/150/180 (+%60 yetenek gücü) büyü hasarı veriyor yıkım bölgesi 2.5 saniyeliğine +%10 yavaşlama eğer hedef merkezdeyse %80'e kadar yavaşlayıp (+%40 yetenek gücü) hasarı alır.

  şok küresi xerath kardeşimiz 1050 menzil öteye gidebilen bir küre fırlatır işbu küre, 80/110/140/170/200 (+%45 yetenek gücü) büyü hasarı verip hedefi 0.5 ila 2sn arasında stunlar ne kadar ileriye giderse küre o kadar stun süresi uzar.


  sihir ayini kullanırken dikkatli olmanızı öneriyorum, zira talonudur, zedidir, rengarıdır katarinasıdır dibinize gelip canınızı yakabilir. 3200'lük etki alanına sahip bir ult!
  200/230/260 (+%43 yetenek gücü) büyü hasarı veren 3/4/5 atışlık süper eğlenceli ve yetenek isteyen bir olay.
  sihir ayini ve sihir darbesi skillerinde uzmanlaşmak rakibi iyi izlemekten geçer koridor safhasında sihir darbesini ne şekilde savuşturmaya çalıştığına dikkat edin, bir kaç denemeden sonra nereye gideceğini bileceksiniz.

  yüksek elo için -biraz da karşı takımın eşyalarına bağlı- dakika 4 gibi, 750 altını toplar toplamaz base gidiyoruz ve tanrıça'nın gözyaşı itemimizi alıyoruz, bakın bu çok önemli. 17 - 20dk arasında 750 yüklemesini bitirmek lazım eğer yeterli parayı da toplamışsanız direkt seraph'ın şevkatine bırakın kendinizi. zira xerath ne kadar mana sıkıntısı çekmeyen bir şampiyon olsa da tf öncesi karşıyı dürtüp takım arkadaşlarının yükünü hafifletmesi gerek e bu da mana ile oluyor. morellonomikon yapılabilir seraph'ın şevkati'nden gelen pasif sayesinde ne kadar mana o kadar ap. rylai'nin kristal asası da çok önemli yani morellonomikon yerine ikinci item olarak gidilebilir.

  rylai'nin kristal asası, seraph'ın şefkati, rabadon'un şapkası, morellonomikon, liandry'nin eziyeti veya mejai'nin ruhyiyeni ve ayakkabı elbette. oyun çok uzarsa, ayakkabıyı satıp luden'in feryadı yapıyorum hızdan fazla bir şey kaybetmiyorum doğrusu.
 2. dürtme potansiyeline sahip aynı zamanda agresif bir kompozisyonunda da kullanılabilecek işlevsel şampiyon. erken oyunda ormancının desteğini başarılı bir şekilde arkasına alırsa çok sıkıntı yaratır.
 3. karizması yeter.
  dipnot :lol oynamıyorum