• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.20)
y tu mama tambien - alfonso cuaron
julio ve tenoch, hayali bir kumsala doğru bir yolculuk planlarlar ve kendilerinden yaşça büyük olan luisa ile birlikte süpriz bir yolculuğa başlarlar, iki arkadaşında luciaya aşık olması yol boyunca aralarındaki arkadaşlık ilişkileininde iç yüzünü ortaya çıkaracaktır...
 1. 2001 meksika yapımı.
  ergen kafasından bir yol filmi aslında.
  filmin adı ispanyolca çevirisinden birebir hali ile ''ananı'' da olarak geçmektedir ve izleyince bu ismin ne kadar yerinde konulduğu anlaşılıyor.
  herkesin ''kutsal'ının hiçbir anlam taşımayan yozlaşmış, temelden yoksun değerler olarak kalabildiğini gösteren, burjuva ahlakını yerden yere vuran, bunu yaparken toplumsal göndermeler yapmayı ihmal etmeyen bir film.
  filmin en güzel yeri, aralara sıkıştırılan küçük hikayeler ve kahramanları.
  bir de aralara serpiştirilmiş bir dış ses varki diyalog-dış ses çok hoş olmuş.
  sıcak, samimi, eğlenceli, üzücü, sade ama hareketli.
 2. öncelikle şunu belirtmeliyim ki film feci erotik. filmin ilginç ismimin türkçesi: "ananı da". bunu dikkate almalısınız. erotik filmlerden hoşlananlar mutlaka izlemeli, erotizmden hoşlanmayanlar hiç bulaşmamalı. uyarısından sonra filmin cuaron'un yönetmenliğinde, gael garcia bernal'in önderliğinde çekildiğini söylemeliyim. bu iki büyük sinema insanını sevenlerin not edebileceği bir film. yalnız son olarak "children of man" ve "gravity" çeken bir insanın bu filmi de çekmiş olması beni şaşırtan bir durum oldu. niye'sini filmi izlerseniz öğrenebilirsiniz.