1. atmosferde yoğuşan su buharının yeryüzüne ulaşan şekli. ayrıca romantik akşamların vazgeçilmezidir.
  baran
 2. şuan öyle bir döküyor ki içini, ben derdim var demeye utandım.
 3. o kadar seviyorum ki. en sevdigimse sağanak yağmur varken içerde sıcacık onu izleyebilmek. ayaklarımı uzatıp pencerimin karşısına geçip, klasik müzik açıp saatlerce saatlerce izlemek. daha muhteşem bir şey düşünemiyorum bu hayatta.

  not: chopin'in nocturne no.20'sine gökgürültüsü inanılmaz eşlik ediyor. denemelisiniz.
 4. ölmek için doğmuştur ya insan; o yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever

  çok severim bu sözü dursun burada bu başlığa yazilasi çok şey var..
  belit
 5. yağmur sonrası asfalt ve kaldırım kokusu<3
 6. cennet kokusunun dünyadaki taklidi.
 7. bazı insanlar vardır ki yağmurlu havalarda kendilerini daha iyi hisseder ve yürüyüşler yaparlar ıslanmak onlar için sorun değildir.
  bazı insanlar vardır ki yağmurlu havaları severler fakat ıslanmayı sevmediklerinden yağmuru camdan izlerler.
  ve bazı insanlar vardır ki yağmuru kapalı havayı ıslaklığı sevmez ondan uzak dururlar. oysa ki yağmur tabiat için bir canlanma, beslenme aracı iken yağmurdan kaçanların nasıl bir psikoloji içinde olduğunu anlamak zor. yağmur yağarken dışarı çıkamayacak durumda isem, mutlaka yağmur damlalarının tenime temas etmesi için balkona çıkarım sadece izlerim ellerimi dışarıya sarkitarak. yağmurları sevin, kirlenmiş ruhlarımızı temizler.
 8. hava yağmurlu deyip çıktı. peşinden koştum ama yetişemedim. neyse bugünlerde daha çok yağmur yağar bu sefer daha hızlı koşarım.
 9. eylül ayının gelmesiyle yağmur da geldi tabi.

  bir kaç gün önce aracımla seyir halindeyken aklıma şöyle bir geldi; şu an bulunduğum yerde yağmur yağıyor peki nerede yağmıyor kesiştiği nokta neresi? amacım bir elimi yağmurun yağdığı yerde diğer elimi de yağmayan yerde tutmak yavaşladım ve o noktaya geldim sağa çektim araçtan indim ellerimi açtım ilk defa bunu yapıyordum rüzgardan dolayı kısa sürdü ama vermiş olduğu mutluluk büyüktü.