1. hani bazen canınız bir şeyler çeker, biraz şımaracağınız tutar. ne zaman ben de böyle olsam ararım dostumu bana bu tatlıdan yap geliyorum derim. tersi oluyor bazen de; "bak o en sevdiğin tatlı var yaaa, ondan yapıyorum sana çabuk gel kahvaltıya." eşliğinde bir teklif alır da durur musunuz hiç ?!

  ilk kez yine o'nun sayesinde yemiştim. "nasıl yaptın arkadaş" dedim, bu nasıl bir güzellik böyle yaz sıcağında...

  şöyle oluyor kabaca:

  1sb. un, 1 sb. şekerve 1 lt süt önce muhallebi kıvamına getiriliyor ocakta. hiç durmadan karıştırmak gerek kısık ateşte, dikkat etmezseniz dibi tutabilir. kıvamı tutunca kenara alıp soğumaya bırakın. sıcaklığı gittiği zaman 1 bardak süte karıştırılmış krem şantiyi ilave edin yavaşça ve daha da hızlı çırpmaya başlayın. sonrasında derin, dikdörtgen bir borcamda kırmış olduğunuz bir paket etimeklerin üzerine dökün. bu işlemi kuplarda da yapabilirsiniz. servis daha kolay olacaktır. etimekler çabucak çekiyor ve yumuşak bir tat kalıyor merak etmeyin. sonrasında da hazır çikolata ile de son dokunuşu yapın.

  aslında bu kadar kolay. ben yapıyorum ama hatun artık sevgiyle sarıp sarmaladığından mıdır nedir o'nun gibisi çıkmıyor ortaya. afiyetle..
 2. diyete tekrardan sıkı sıkıya başlama kararı aldığım şu günde resmen küfür gibi gelmiştir. 1500 kalori ediyor nereden baksan...
 3. ne kadar güzel olsa da siz yine de yemeyin emi.
  yalançıya güven olmazzz.
  bunlar hayın!!1 bunlar yalançı!!1*