1. ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum. çok fazla dilimdeydi ardından yaşam şeklime dönüştü. ardı uçsuz bucaksız ve korkunç bir umursamazlıktır.
  zizz
 2. kullanmaktan nefret ettiğim ama en sık kullanmak zorunda kaldığım cümle yapacak bişey yok
 3. üniversite okuduğum yıllarda hocalarımdan birinin çokça kullandığı cümle. o dinler sen de bir şeyler anlatırsın anlatırsın. en sonunda kuracağı cümle bu olur: yapacak bir şey yok! tabi bir süre sonra tanımaya başlayınca hocaları nereden vuracağını biliyorsundur artık. bu sefer o bir şeyler anlatınca biz 'yapacak bir şey yok' diyorduk. cevap: hayır yapacak çok şey var!
 4. içimden uzun uzun cümleler kuruyorum, sonra bu konuşmaya bir kapanış gerek diyorum ve genelde bu cümle güzelce kapatıyor aklımın sahnelerini. bir zamanlar hayallerimden sonra gelirdi, şimdi gerçekleşmek üzere olup da gereksiz engellere takılan durumlarımdan sonra geliyor. hiçbir engel yokken, ben daha ne yapabilirim diye kendimi sorgularken, bu cümle çıkıp geliyor ve omzuma dokunuyor.. ah.
 5. bazen hayal kırıklığına kapılmış hissedersin, bazen dünyanın tüm yükü omzuna çökmüş ve bazense tüm geçmişi önüne koyar sorgularsın. en son bir çıkış noktası aramak olur tüm kayıpları görmezden gelmek için. bir yanın ölmüş ve bir yanın yaşamak için kıvranırken dilinden dökülen bir kelimedir işte bu "yapacak bir şey yok"..
 6. çaresizliğin son noktasında söylenen cümle olsa gerek.

  evet, çıkış noktası bulunmasa da bazen o anki bakış açısı veya zamanlamadan kaynaklandığını düşünmek gerekir. illa ki çıkılır o tünelden.
 7. kabullenmişliktir. zordur. söylemesi de cesaret isteyen bir şeydir.

  özellikle de mevzu bahis sevgi ise.

  karşı tarafın seni sevmediğini kabullendikten sonra söylenmesi..
  kendine bunu söyleyebilmek, zordur.
 8. yapacak bir şey olmalı, vardır bir şeyler diye başlayıp sonunda eli boş olarak dönerken söylenen cümle.
  umutlarla yaşıyoruz, hayallerle tükeniyoruz.