1. risk almayan, çalışkan, hırslı, aşkta kıskanç, sorumluluk sahibi, tutarlı, sakin görünümlü insanlardır. bu kişilerden çılgınlıklar, uç davranışlar, extrem işler beklenmez. komşu burcu ikizler'in aksine öyle daldan dala atlamaz, dalavere peşinde değildir. bir işi vardır emekli oluncaya kadar orada çalışmayı hedefler, bir eşi, sevgilisi vardır onunla bir ömür geçirmek için elinden geleni yapar. hırslı olduğu için yükselmek adına entrika çevirmeye kalkıştığı görülebilir ama beceremez. rasyoneldir, öyle sevdiği bir arkadaşı için don kişotluk yapmaya kalkmaz, önce kendi menfaatini düşünür.
 2. yükseleni aslansa büyük dengesizdir.
  gizeh
 3. yükseleni yengeçse daha da sıkıntıdır. kendimden biliyorum.
 4. bir ideal erkek olduğu söylenen ama başa çıkılması inanılmaz zor erkek türü. *

  sadık, evcil, duygusal, sanatsever, becerikli insanlardır. yengeç kadınları gibi bunların da aşçılığa doğuştan gelen bir yetenekleri vardır. gürültülü kalabalık mekanlarda boğulmak yerine evinde oturup vakit geçirmeyi tercih eder ama kafa dengi bir insan bulduğu zaman dünyanın öbür ucuna gitmeye de üşenmez.
  kavga, gürültüden hoşlanmaz genelde uzlaşmacı bir tavrı vardır fakat damarına basılırsa terminatöre dönüşüp önüne çıkanı yakıp yıkabilir.
  liderlik özelliği yoktur ama tam bir 2. adamdır. titiz, mükemmeliyetçi tavırları sebebiyle hayat boyu pek mutlu olamasalar da uğraştıkları alanlarda hep zirveye oynamışlardır. örnek vermek gerekirse:
  edebiyat

  franz kafka
  george orwell
  ahmet hamdi tanpınar

  spor

  lionel messi
  mike tyson
  zinedine zidane

  sinema

  tom hanks
  tom cruise
  harrison ford
  robin williams

  bilim insanlarını unutmuşum:

  (bkz: nikola tesla)
  (bkz: alan turing)
 5. anlamadigim bir sekilde son 1,5 senedir ciddi anlamda gorustugum tum erkeklerin burcu. merak ediyorum ozellikle mi cekiyorum ama uzak durulmasi gerektigine inaniyorum. zira evet harikalar ama bir yere kadar. cok olgun diyorsunuz sonra sebebini hic anlamayacaginiz ergen ergen tavirlar icine girip insani delirtiyorlar.

  benim onerim cok kaptirmadan kacin. bir suru tutunacaginiz guzel ani veriyorlar ama sonra anlamsiz bir sekilde her seyi mahvettiklerinde arafta kaliyorsunuz. riski almaya degmeyecegini dusunuyorum.
 6. dünyanın en güzel burcudur.bulmuş da bunuyorsunuz.
 7. iki üstteki entryime ithafen;

  kendine uzak dur dengesizler demişsin, ne demeye kendini bile dinlemiyorsun?
 8. Su grubu burçlarından biridir. Bir yerde özetle şu çocuk gibidir diye bu videoyu koymuşlardı: https://mobile.twitter.com/farukken/status/656809557084250112/video/1 Genel özellik olarak iyi özetleyen bir video. kendimi gördüm o çocukta :)
  Bu arada bunun yükseleni var, alçalanı var. Ben uğraşmıyorum açıkçası. Biraz biraz biliyorum ama tabii ilgilenenlere saygı duyuyorum. Yalnız yok şu gün şuraya imza atmayın yok şu burçla asla anlaşamazsınız diye yapılan gereksiz tespitleri dinleyenler ve bunlara göre davrananlar bana biraz komik geliyor.
 9. burçlara inanmıyom diyip duruyorum ama yengeçle ilgili ne okusam "aa ben lan" diye düşünüyorum tüm yazı boyunca.
 10. denizkızı adam.