1. içime nedensiz oturan sıkıntı.

  not: ygs adayıyım.
  gunez
 2. hiçbir getirisi olmamasıyla beraber götürüsünün çok fazla olabileceği için içe oturmaması gereken sıkıntı.
  adam
 3. ygs'ye 17 saat kala böyle sınav aklıma gelince birden vücüdumda adrenalin salgılanıyor, sonra kendimi kaptırıp bir şey olmamış gibi yaşıyorum. umarım sıraya oturduğumda sakin şekilde çözerim. bu arada benim gibi sınava giren arkadaşlara başarılar.
 4. sadece sıkıntı olsa yine iyi, bunun yanı sıra ellerde ve kollarda uyuşma, heyecana bağlı titreme ve terleme de mevcut. soğukkanlı yapıma hiç yakıştıramadığım fakat kontrol edemediğim vücut tepkilerimle uğraşıyorum. hayır yani birde ben niye bu kadar kasıyorum anlamadım, zaten meslek lisesi öğrencisi olmanın avantajlarından birini kullanıp önlisansa yerleşeceğim, seneye tekrar hazırlanacak olmam kendi kafamda bir kesinlik kazandı. insanoğlu işte aciz varlıklar, benimde stresim ellerime vurdu, klavyeyi dövercesine yazıyorum bu satırları, döküyorum içimi, oh iyi geldi.

  not: lütfen yarın sınava girecek rakiplerim yazdıklarımı okumasın, vakit kaybetmesinler, soru çözsünler. böyle de düşünceli bir kızım be sözlük.
  creep
 5. üzerinden 4 yıl geçince daha büyük sıkıntı oturuyor
 6. papatya çayı için.
  yoğurt yiyin.
  esneme hareketeri ve hafif egzersizler yapın ki bu gece rahat uyuyun.
  kendinize upuzun bir dua edin, en az yirmi dakika sursun. hititlerin duası benim çok hoşuma gidiyor. duaniza motivasyon cümlecikleri ekleyin.
  ve yarın geçip gidecek, yapmanız gereken neti yapacaksınız.
  hayırlısı be,canım sağolsun deyin. hadi başarılar.
 7. muadili öss'ye girmeme bir gün kala benim de başıma gelen hadisedir.

  diyeceğim o ki, her ne olursa olsun, günde 1000 soru da çözmüş olsanız, kasmayın, akışına bırakın. yok önce soruyu okuyun, yok sonra şıkları okuyun geyiklerini de unutun, ne çözebilirseniz onu yapın gitsin.

  en önemlisi, şunu unutmayın ki adı ygs, öss, kpss ne olursa olsun bu sınavlar dünyanın sonu değil.

  tüm adaylara başarılar dilerim, bu da armağanım olsun:
  http://youtu.be/NigWqfQ5BnQ
 8. yapmayın arkadaşlar. zamanında ne yaptığımı söyleyeyim: kendi kendime övgüler yağdırdım.

  sen yaparsın bunu. liseye girerken full yaptın bunda da çok rahat yaparsın dedim.

  gerekirse kendinize yalan söyleyin. çünkü kendinize moral amaçlı söyleyeceğiniz yalanlar; yarın moraliniz yüksek bir şekilde sınava girince yalan olmaktan çıkacak.