1. nickinin sonundaki tireye anlam veremediğim yazar. bir aydınlatırsa sevinirim.
  2. kendisinin meta sözlük'teki ilk nicki ırkçılık kökenli nefret söylemleri nedeniyle mefta olmuştu. sonra farklı bir nickle meta sözlükte yazmaya devam etti. kapanmasa hala yazıyor da olurdu.

    meta sözlük'te yeni nickiyle, uzun bir süre şahsıma yönelik sataşmalarda bulundu. sonra bir gün kendisine "benimle bir derdin var ise, bir zirveye gel, oturup konuşalım" minvalinde bir mesaj yazdım. bunu da tehdit olarak algıladı. kendisine bütün samimiyetimle bunun öyle bir şey olmadığını, tavrından sıkıldığımı, eğer bir sorun var ise bunu oturup konuşarak çözmeyi istediğimi anlattım. kendisi de durumu anlamış olacak ki iş rakı sofrasında oturup içip dertleşmeye kadar planlandı. hatta moderasyonda "???????? kankan olmuş" diyen arkadaşlarım bile oldu. geçmişte, çok sevdiğim arkadaşlarıma özel mesaj yoluyla hakaretler dizen birisi olsa da, ben onun içindeki iyi kısıma ulaşabileceğimi düşünmüş ve ulaştığımı sanmıştım.

    özetle, buraya adımımızı attığımız gün, gerçek yüzünü gösterdi bize. varsın olsun. eğer bir gün yine bir zirvemiz olursa, buyursun gelsin. bu ergence tavırlarını affetmek bizlere yakışan olur.