1. iktisat bölümünde kalburüstü akademisyenleri barındıran güzide eğitim yuvası.ayrıca iktisat bölümü de bu yıl itibariyle davutpaşa kampüsüne taşınacaktır.
 2. hakkında yıllarca kampüsü sabancıya satıldı, olmadı koç'a satıldı sürekli söylenti duyduğum güzide üniversitemiz. nihai olarak durum nedir bilmiyorum. güzelim kampüsü satmasalar bari, pıtır pıtırcıklar öğrenim görse orada bir ömür.
  abi
 3. davutpaşa kampüsünde deli gibi inşaatın olduğu okul. inşaat fakültesinin oraya yeni laboratuvar binası yapılıyor. taş binaya birleşik olan hamamı da restore ediyorlar, hamam olarak açılırsa tadından yenmez. şaka maka istanbuldaki en büyük kampüs burası -türkiyede de 4. falan olabilir-, inşaat işleri adam gibi bitse süper bir kampüse sahip olacak üniversite. -bir de makinecilere eşşek kadar bi fakülte binası yapıyorlar, hadi yine iyisiniz keranacılar.
 4. adini bulundugu konumdan alir. besiktasta barbaros bulvarindan yukariya, zincirlikuyuya doğru giderken saginizda goreceginin eğitim yuvasidir. işte o bolgenin adi da yildizdir. hatta burada abdulhamitin ikamet ettigi yildiz sarayi da bulunmaktadir.
  şimdi bir dakika.
  yildiz teknik deyince ben hemen bunu anlattim ama, şu an normalde ikinci kampusken simdi ana kampüs haline gelmiş olan, makine ve mimarlik disindaki bütün dort yillik fakulteleri barindiran bir kampüs de var. bunun adi ise davutpaşa kampüsü. esenlerdedir, metrodan davutpasa ytu duraginda inerseniz hemen karsinizda kalir. bu kampüs de guzeldir. ben girdigim sene camur icinde ilerlerken şimdi cok ferah ve nezih bir yer haline gelmiş gördüğüm kadariyla. yalniz dikkat kafeleri ogrenci isi degildir pek. ortabahcesinde yatmak keyiflidir.
  ha yıldıza ne oldu diye soracak olursaniz. o hala duruyor. tabi devleti aliyyeyi sahaniyye el koymaktan vazgecmedigi takdirde. ve yildiz teknik deyince akla gelen tek yer olan, beşiktaş yildizin okulun elinden alinmaya calisilmasi da ayri bir ironi.
 5. %99 ihtimalle bu sene gireceğim üniversite olur kendileri. hem şehre hem de üniversiteye tamamen yabancı oluşumdan kaynaklı bana abilik/ablalık yapabilecek olduğunu düşünen youser'ların kızıllandırması bu entry'de ki en büyük temennimdir.
 6. kazanan arkadaşlar varsa bir aydınlatsın. aramıza hoşgeldiniz :)
  jimi
 7. 5,5 yıl okududugum okul, o surede bi kaportaciya gitseydim şimdi memlekette arsa, esenyurt'ta apartman bi de 2012 model honda civic sahibi olurdum. peki şimdi neyim var; 250 liralık bi bisikletim. tıp tercihi yapmıyor ya herkes biz de ekmeğimize bakarız dedik, telekomunikasyon geleceğin mesleği dedik, yalan. tıp tercih ettirin akrabalarınıza, olmuyorsa hemşirelik olmuyorsa sağlık teknikerligi olmuyorsa sağlık teknisyeni o da olmuyorsa hasta bakici, o da olmazsa hastane önü bufecilik. not:6yildir evde oturan adam
 8. güzide üniversitemizin kampüsleri -davutpaşa'nın etrafı güzel olmasa da- gayet güzeldir yalnız hazırlığı pişmanlıktır.bir sene dinleneyim bir sene yatayım ümidiyle sakın hazırlığa kalmayın, bilginiz varsa çalışın geçin.
 9. eğer davutpaşa da iseniz üniversite hayatınızı doğayla iç içe geçireceksiniz (yılanlar var, şaka yapmıyorum)
  elektrik fakültesinde okuyacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyorum, çok güzel bir ortamı vardır (!).
  orta bahçe gerçekten iyidir.
  ayrıca davutpaşa göreceksiniz çok verimsiz kullanılan bir arazidir.
  onun dışında iyidir; zaman çabuk geçiyo zaten, alışırsınız.