yılmaz özdil

Kimdir?

yılmaz özdil, (d.1965, izmir), türk gazeteci yazardır. yılmaz özdil, izmir atatürk lisesi'nin ardından ege üniversitesi basın yayın yüksek okulu gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. mesleğe yeni asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. ardından fatih çekirge'nin genel yayın yönetmenliği yaptığı star gazetesinin kuruluşunda bulundu. star gazetesinden ayrıldıktan sonra ciner medya grubu'na geçti. sabah gazetesinde köşe yazarlığı ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. atv ve sabah'ın tmsf'ye devredilmesinin ardından hürriyet gazetesine geçti. 2008 yılında uğur dündar'ın sunduğu star ana haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan özdil, hâlen hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmakta ve aynı zamanda fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.
 1. fikirleri ve bilgi birikimini değerli;aşırıya kaçan ulusalcılığını,bugün de yazdık demek için yazmasını itici bulduğum yazar.
  self
 2. ulusalcı denilerek sevimlileştirilmeye çalışılan düpedüz faşist yazar. türk gazetecilik tarihinin en iğrenç köşe yazılarından birini yazmıştır. link
 3. faşist köşe yazarı. meziyetlerini tek tek yazmaya gerek yok; zaten faşist bir yazarın yapması gerekeni yapıp işinin hakkını veriyor.
 4. kaç paraya satın alındığını merak ettiğim tefetüfe.
  han
 5. Üstadın bugünkü yazısı. 508 yıl ver üstünü ört
  Hiç birşey insanın yazma istediğini köreltemez. İçinden gelir, amacıdır, yazmazsa vicdanı rahat etmez. Yıllardır severek takip ettiğim yazar.
  ozumm
 6. burası da ilginç bir şekilde akp nin trolleri ile dolmuş. yılmaz özdil' e hakaret ediliyor güya ulusalcı diyerek.
  ulusalcılık; ulusunun çıkarlarını üstün görme, ulusunun yükselip kalkınmasını istemek olarak tanımlanır, milliyetcilik ile eşdeğer sayılabilir, ancak milliyetçilik atatürk milliyetçiliğinden çıkıp ırkçılıkla eşdeğer hala geldiği için memleketimizde, yeni bir kavram ve turkçe bir kelime olarak ulusalcılık ortaya cıktı.
  bu ülkenin her yurt sever evladı, ulusunun cıkarlarını başka uluslara karşı savunur. bunun aksini isteyen zaten haindir. ulusalcılığı kötü bir sey gibi gösteren akp, devlet yönetiyor, onlara gore devletin ve milletin cıkarlarini savunmak kötüdür. bir ulke düşünün ki hükümeti ulusalcılığı kötülüyor. medyası ve satılık troluyle insanlara bu fikrini yayıyor, çoğu kişi de inaniyor. vay memleketin haline.

  yılmaz özdil ve diğer atatürkçüler yurtseverlige, ulusalcılığa devam edecek. ulusalcilik utanilacak degil ovunulucek bir kavramdir
 7. istediği kadar aydın, şahane, muhteşem olsun ben bu adamı sevemiyorum, sevmiyorum...

  neden mi?
  bir kere il milliyetçiliği denen şeyi sevmiyorum ve bu adam izmir diye diye güzelim ilden soğuttu beni... (bkz. adanalıyık allah'ın adamıyık, tokatlıyık bek dadluyuk, 35.5 karşıyaka, angara'nın bağları, çorumluyuk ellaam, antep'in hamamları gibi sinirlerimi zıplatan sosyal medya sayfa ve söylemleri)
  ayrıca, boyoz, çiğdem, gevrek gibi yiyeceklere de yüklediği anlama da uyuzum...
  bir de inanılmaz militarist bir adam, bu da sinir bozucu...
  en kötüsü de uğur dündar ve müjdat gezen'le oluşturduğu üçlü fatale combodur... beş dakika tahammül edemiyorum bu üçü bir araya gelince...
  benim için yandaş kanallardaki tiplerden hiçbir farkları yok...
  türkçesi ve özeti, fena halde itici bu adam ve benzerleri...

  not: asla ve asla iktidar trolü değilim ve olmayacağım...
 8. türk jakobenizmin ıslak rüyalarının, neo-liberal islamcılarınınsa kara kabuslarının gedikli başrol oyuncusu.
  70 yaşından sonra durmadan rakı içip tirad çeken huysuz atatürkçü ihtiyar kıvamına geldiğinde sevilebilir kıvama gelecektir, bu haliyle bildiğin gıcıktır.
 9. kendisi
  *
  sözcüde
  *
  yazan
  *
  bir
  *
  yazardır.
 10. yakın geçmişte olup unuttuğumuz ya da unutmak istediğimiz gerçekleri hatırlatan yazardır. omega 3 eksikliğine karşı dik bir duruş sergilemektedir