1. nüfusumuzun %99'unun sahip olmadığı ergi.
    yalan
  2. gözlerimizi de cebimize sokamıyoruzki be kardeşim.
  3. beklediğin şey beklemeyi bıraktığın anda gelir.
  4. buna rağmen otobüsü kaçırmak istememektir. zira güzel ülkemizde otobüs şoförleri bazen inecek yolcu yoksa durakta durmak istememekte bir el işareti çakmanızı beklemektedir. ayrıca bu hareket dikkatinizin dağılmasınının önüne geçeceğinden otobüs dursa bile kaçırmamanızı sağlamamaktadır.
  5. keşke yola bakınca daha çabuk gelse.
  6. varoluşunun farkında olmakla aynı şey, çok acı. yani bunun farkında olup da kafayı bir türlü başka yöne çevirememek. ühü!
  7. en son hangi durakta bir kadin yada erkekle sohbet ettin birbirimizin suratına bakmaktan konuşmaktan çekinildiğinden yapılan kaçma davranışı .aynı şey asansörde de yaşanılır .içine kapanık insanları tenzih ederim
  8. "otobüs sigarayı yakınca gelir" kuralından daha acıklı değildir. bir elinde sigara diğer elinde çakmak, otobüsü bekleyen tiryaki, gözü yolda tereddüt eder sigarayı yakıp yakmamakta. adı gibi biliyordur ki çakmağı çaktığı an, ağzındaki sigaraya, saniye geçmeden otobüsü görünür uzaklarda. biliyordur ve bekler. bekler, bekler, bekler... sabreder. çünkü biliyordur. tamam da, yahu ne zaman gelecek bu otobüs? işte bir an gelir ki, şeytan oyununu oynar o an. "manyak mısın" der. "otobüs sigarayı yakınca gelir kuralı da neymiş? çocuk musun? ne zaman bu batıllara inanmaya başladın sözde ateist sen?" işte o an çakmağı tutan el yükselir yavaştan. kederli gözler yolu izlemektedir bir yandan. aha geliyor otobüs, seni pis şeytan! kandıramadın beni, haydi başka kapıya. yok ya tüh, benim otobüs değilmiş ki gelen. benim otobüs değilmiş bu gelen. çakar çakmağı sinirli parmaklar. çeker sigaranın fırtını umutsuz dudaklar. kafa doğrulur tüten dumanların arasından. yanan gözler görür beklenen otobüsü uzaklardan.