• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
yolculuk - francesca sanna
"gökyüzünde bizi takip ediyormuş gibi uçan kuşlara baktım. kuşlar da aynı bizim gibi göç ediyorlardı. onların yolculuğu da çok uzundu ama hiç sınır geçmek zorunda değillerdi."

korkunç şeyler olur. küçük bir kız çocuğu kendisini ailesiyle beraber uzun ve zor bir yolculukta bulur. her şeyi arkalarında bırakırlar. hayatları sonsuza kadar değişir. ama umutlarını asla kaybetmezler."
(tanıtım bülteninden)
  1. bir yolculuk hikayesi ama sonunda prenseslerin parlak zırhlı şövalyeler tarafından kurtarıldığı yolculuk hikayelerinden değil. o hep haberlerde gördüğümüz, çoğunun öldüğü, bir kısmının yakalanıp geri gönderildiği, diğerlerinin ise sokaklarda görmezden gelindiği savaştan kaçan insanların yolculuğunu bir çocuğun gözünden anlatan hikaye.

    illüstrasyonlar muhteşem ki zaten society of illustrators'tan altın madalya kazanmış. 12 dile de çevrilmiş ama bizde piremses öyküleri ile büyütülen çocuklara aileleri bu kitabı alır da dünyanın farklı ülkelerindeki çocuklar neler yaşıyor, dünyanın gerçekleri neler öğrenmelerini isterler mi bilemem.