• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
you're not you - george c. wolfe
işinde başarılı, ilişkileri ve hayatı yolunda giden bir kadın olan kate, kendisine als teşhisi konulmasıyla ve fiziksel becerilerini kaybetmeye başladığını fark etmesiyle birlikte bocalar. bir üniversite öğrencisi olan ve rahatlığı, umursamazlığı, küfürbazlığı, çılgınlığıyla kate'ten çok farklı bir kadın olan becc'i yardımcısı olarak işe alır. kate'in hastalığının ilerleyişi, cinsel anlamda artık yetersizleşmeye başlaması ve dolayısıyla da eşiyle ilişkilerinin sarsılması onu bec ile hislerini paylaşmaya, ardından da sıradışı bir arkadaşlık kurmaya iter. bu iki bambaşka kadın, samimiyet dolu bir dostluğun en güzel başlangıcını ve en kötü bitişini yaşarlar.
 1. shameless'ın fiona'sı olarak tanıdığımız emmy rossum güzel sesini çatır çutur kullanıyor bu filmde. evet, bec gitar çalıp şarkı söyleyen üniversite öğrencisi bir rakır. kate ise elit bir hanımefendi. kate, o elinizi nereye koyacağınızı şaşıracağınız, her yerde kırılabilecek değerli bir şeyler varmış hissi veren zengin mi zengin evinde uyanırken bec nasıl geldiğini hatırlamadığı bir evde akmış makyajıyla hengovır olarak uyanır. ama als gelir kate'i vurur. hayat...

  uyarı: film çok duygusallı. ağlarsın bak, valla ağlarsın.
 2. gecenin bir vakti tek başına izlendiğinde gözlerden yaşı, dudak arasından sigarayı eksik ettirmez.. izlerken boğazın düğüm düğüm olması ise kaçınılmaz..

  sevginin ve dostluğun büyüklüğünün kusursuz bir oyunculukla süslendiği harika bir film..

  dipnot: ülkemizde hakettiği değeri görmemiş olan bu filmi izleyin, izlettirin efendim..
  dewe
 3. üstteki yorumlara destek veriyorum. gercekten çok iyi ve sızı dolu bir oyunculuk var. derin bir konu var. kim yarın sabah hasta kalkmayacaginin garantisini avucunda tutuyor ki? işte filimde sık sık başıma gelse.. vs... diyerek olaylara gozlemci ve tahlilci bir bakış açısıyla bakıyorsunuz. izleyin, izlettirin.