1. abi
 2. yirmi lira ile destek olacağım olay.
 3. hatta aylık premium üyelik falan olsun, uye olmayan terbiyesiz evladı olsun. yapin bunu.
 4. başlıklar trol hesapların çöp entryleri ile dolmayacaksa desteklediğim olay. gerçek bilgiyi değişik görüşlerden okumak için aylık veya yıllık üyelik ücreti makul görülebilir.
 5. ekşiden kaçarak yeni gelen yazarlardan biriyim. kaçma sebebim sadece ekşinin renk değiştirmesi değil, tek tek yazmaya gerek olmasa da kısaca belirtmekte fayda var;linç kültürü ve niteliksiz troller, boş ve anlamsız bakınızlar, tanımlar, sürekli küfür hakaret ile basit, anlamsız ve niteliksiz bir foruma dönüşmesi...

  burayı 3 4 günde sahiplendiğimi sevdiğimi de söyleyeyim. yeter ki şu ana kadar az yazarla korumuş olduğu çizgiyi çok yazarla da korumaya devam etsin.

  bu nedenle bu yolda devam edebilmesi için maddi ve manevi her türlü desteği düzenli olarak vermek isterim.
 6. mantıklı bir hareket, fakat sözleşme niteliğinde olmasa da bundan sonraki yol haritasına ve diğer mecralarda yaşanan sıkıntıların tekrarlanmayacağına, birlikte çözüm yolları oluşturulacağına dair bir manifesto oluşturulması gerektiğine inanmaktayım.
 7. koşullar açısından kullanıcılara sonraki dönemde mağduriyet yaşatılmayacaksa desteklediğim uygulamadır.
 8. hep destek, tam destek dediğim uygulama
  emvey
 9. sözlükte 1 hafta takıldıktan sonra bana kattıklarına bakarak ve sözlük kurucu isimleri ile tanıştıktan sonra sıcak bakabileceğim uygulama steam den o kadar oyun alıyoruz acımıyoruz da bilgi verecek platformdan mı esirgeyeceğiz.
 10. web sitesine özellikle ekşi sözlükten yoğun şekilde geçiş olduğunu gören ,ancak büyümenin aynı zamanda düşman kazanmak ve site yönetiminin zorlaşması , daha profesyonel bir veritabanı yönetimi ,daha fazla moderator ihtiyacı , daha fazla web trafiği sağlayan bir hosting gerekmesi gibi gerçekleri beraberinde getirdiğini fark eden , gelir kaynağı kısıtlı olduğu için bu ihtiyacı bağışla karşılama ihtiyacı hisseden yönetici beyanatı .

  bu konudaki nacizane fikir ve önerim : ekşi gibi marka olmuş bir sitenin en kaliteli yazarlarını bünyesinde tutmak ve sitenin önünü açan tarihi fırsatı değerlendirmek , gönlü bol yazarların içleri huzur içinde bağış yapması isteniyorsa . ekşiden uzaklaşma sebepleri araştırılmalı .gerekirse bu konuda acilen bir anket hazırlanmalı ve bu faktörlerin aynısının kendi sitesinde yaşanmasına izin verilmeyeceği yönünde vizyon ve misyon bildirgesi eşliğinde bir manifesto yayınlanmalıdır .