1. çanakkale'de olan (olacağını sanmamakla) youserları, canon 550d'im ile beklediğim kulüptür.
 2. eğer sözlük formatına uyarsa fotoğraflarımızı da paylaşabiliriz bu kulüpte. bir yerde toplanmak zor gelebilir insanlara yada özel nedenleri olabilir çünkü diye dedim.
 3. geliştirilebilirsek güzel proje. ancak katılımcı sayısı da önemli. çok fazla olmazsa güzel olur.aksi halde 40 kişi küçük bir alana yayılıp fotoğraf çekmeye çalıştığında fotoğrafçılık kulübü etkinliğinden çok sultanahmet meydanındaki japon turist kafilesine benziyor. kalabalıkta kadraj bile oturtulamıyor.verimli de olmuyor.
  birkaç fotoğraf kulübünü bu sırf bu sebepten bıraktım. onun için en büyük dileğimdir.

  ayrıca güzel katılım olursa baze stüdyolarla anlaşıp workshop yapılabilir. iğne deliği, ışıkla yazmak gibi atölyeler çok keyifli geçiyor.
  bunu bir konuşalım.
 4. yeni bir youser olarak keşfettiğim, unutulmaması, canlandırılması gereken projedir.
 5. solda görünce gözlerimin umutla parlamasını sağlayan kulüp. olursa çok güzel olur, küçük çaplı fotoğraf gezileri çok eğlenceli olabiliyor. lütfen olsun çünkü!
 6. youserlar'ın çektiği fotoğraflar başlığındaki yorumlardan tahmin ettiğim kadarıyla youreads'den güzel bir fotoğraf kulübü çıkabilir, bu nedenle başlığı hortlatmaya karar verdim. ufak fotoğraf gezileri, fotoğraf buluşmaları, fotoğraf sunumları, sergi ziyaretleri hatta kendi içimizde çok temel bilgiler vermek üzere eğitimler yada youserlar'ın iddialı oldukları alanlarda bilgi aktaracağı eğitimler düzenlenebilir. organize olmak gerekiyor sanırım, yok mudur hevesli youserlar?
 7. çok güzel hareketler bunlar. öğreneceğimiz çok şey var. pirelisarki'dan böyle bir hamle bekliyordum epeydir.
  velhasıl; "varım" diyor!
 8. pirelisarki'nin fikrine katıldığım başlık. organize olalım, çekelim, konuşalım, ben varım.
 9. telefon kamerasıyla da katılabileceğimi umduğum topluluk :)
 10. öncelikle gelen destekler için çok teşekkürler tüm youserlar’a. mesajlarla gelen fikirleri buraya aktarayım..
  yasasinkotuluk, ilk buluşma kolay olsun diyor, geziden ziyade arkadaş buluşması gibi bir organizasyon. buluşma sonrasında da biraz fotoğraf çekilebilir..
  deanmoriarty çok fikir veren youserlardan, anonim kalmak isteyenlerinde katılabilmesi için daha çok online etkinlikler düzenlemeyi öneriyor. her ay bir konu belirlenip bu konuyla ilgili fotoğraflar çekilebilir, bu fotoğrafları paylaşırız. yada anı yakala konseptiyle bir şeyler yapılabilir, herkes belirlenen bir saatte fotoğraflar çekip paylaşabilir. dergi ekibide destek verirse bu fotoğraflardan seçilenler youreads kanal dergisinde yayınlanabilir.
  rosa, farklı şehirlerde fotoğraf gezileri ve eğitim gibi toplantılar öneriyor.
  samurai, grubu ilk toplamaya çalışan kişi olarak ilk buluşmanın çok az kişiylede olsa yapılması gerektiğini öneriyor 
  lily de seitas amator lomograf olarak varım dedi..
  caster747 ve modigliani katılacaklarını söylediler..
  sinema grubuyla birlikte fotoğraf temalı filmler izleyebilir miyiz diye düşünerek huzursuzseyirler’in fikrini aldım, grubu toparlayabilirsek birlikte film izleme fikrini gruba açacak..
  benimde önerim online etkinliklere ağırlık vermek ve başlangıç için istanbulda bir buluşma organize etmek.. grubu toparlarsak fotoğraf sunumları, eğitimler, sergi ziyaretleri gibi pek çok etkinliği gerçekleştirebiliriz..
  2-3 hafta sonrası için bir buluşma tarihi belirleyip, haziran ayı için bir fotoğraf konusu seçerek başlayabiliriz..