1. "youreads hatıra ormanı" projemizi tema vakfı ile başlatmıştık ama sonrasında yaptığımız araştırmalar neticesinde uygun olabilecek br alternatif daha bulduk.

  1- tema vakfı 5.000 adet fidan. tanesi 6 tl. den hatıra ormanı kuruyor. vakıf hatıra ormanı arazisini balıkesir olarak belirliyor. maliyeti 30.000 tl

  2- orman ve su işleri i bakanlığının istanbul bölge müdürlüğü 2.000 fidan ve tanesi 5. tl den hatıra ormanı kuruyor. bize sundukları arazi istanbul şile ve kanlıca bölgesi. maliyeti 10.000 tl.
  tema vakfının tabela ücreti 500 tl

  iki kurum da eylül ayı itibari ile dikim yapıyor. fidanları kendi ekipleri dikiyor, ancak katılımcılar isterlerse yapılacak törenlerin akabinde fidan dikiminde yer alabiliyorlar.
  orman genel müdürlüğünün tabelası bedava

  oy kullanmak için tıklayınız. anketimiz 21.06.2016 tarihinde saat 24:00 itibari ile bitecektir.

  http://www.strawpoll.me/10533932

  edit: anketimiz sonuçlanmıştır.

  katılımcı youserlerin oyları ile, youreads hatıra ormanı kapsamında sunulan iki alternatiften biri olan orman ve su işleri bakanlığı orman genel müdürlüğü seçeneği daha kısa sürede ulaşılabilir ve bulunduğu konum bakımından daha cazip olduğu için tercih edilmiştir.

  anket sonucu şöyledir.
  katılımcı sayısı - 81
  tema vakfı - 19
  ogm - 62
 2. maksat geleceğimizi kurtarmak. tema ya da orman su işleri olmuş farketmez. ancak 30bin lira toplamamız zor görünüyor o yüzden orman su işleri daha mantıklı.
 3. 30.000tl toplamak şu kısıtlı üye sayısı ile zor. ekşi sözlük bile 30.000tl tamamlayamadı henüz.
 4. 2bin fidan daha ulaşılabilir bir hedef.
  dolayısıyla ogm diyore.
 5. ogm için oy kullandım ve artırıyorum, toplanacak meblağ ne kadar eksik kalırsa tamamlama sözü veriyorum.
 6. damlaya damlaya göl olurmuş..neden bir gölümüz olmasın kii...
 7. şile ve kanlıcaya dikilecek orman, kısa bir süre sonra havuzlu villalara veya avm'ye dönüşmeyecekse ogm mantıklı.
 8. gerçek anlamda bir dikili ağacımız olmuş olur. çok istersek başarabiliriz. ogm gayet ulaşılabilir bir hedef gibi duruyor.
 9. 2 bin olsun bizim olsun.

  not: 2 bine de ulaşamazsak üzülmeyin arkadaşlar. dediğim gibi benim tarla var 8 dönüm, oraya ceviz ekelim. ceviz geniş yer isteyen bir ağaç o yüzden donume en fazla 30 ağaç düşüyor. yani toplam 240 ağaç. dikimi kendimiz de yaparız. herkes çadırını alıp gelsin, mangal falan da yaparim size. tarlanın birkaç km ötesinde deniz de var duş işini öyle hallederiz.

  en önemlisi tabela ücreti yok, onu da kendimiz yaparız.

  ziraat mühendisi qizlar eqlesin! :)