1. yazarlarının kalitesiz olması ve kötü yönetilmesi. sıkıcı bir yer olması ki bunun tek nedeni bence moderasyondur. moderasyonun eleştiriye tahammül edememesi başka bir ayrıntı.
  2. başarı veya başarısızlığı belirleyebilmek için başarı kriterlerinin neler olduğunu ortaya koymak gerekir hatta bundan öte bu sitenin hak sahibinin gerçekten siteyi kurmak ve devam ettirmekteki amacını bilmek gerekir.
    bunları bilmeden yürütülen her fikir anlamsız kalmaya mahkumdur.
    youreads konusunda şu yorumdan hareketle "iyiye,doğruya teşvik için atılmış bir adım" bu düşüncenin realize edilmesi adına ben yanlış yolda olunduğunu,başarısız olunduğunu düşünmüyorum.
    şu andaki gelişimin yeterli veya yetersiz olduğu tartışması yapılabilir ama başarısızlık atfedilmesi haksızlık gibi geliyor bana. linkteki yorumda atılan adımlardan bahsediliyor, bence buraya girilen yorumların % 50'si hatta % 10'u bile olumlu gelişmeye katkı sağlıyorsa küçük bile olsa adımların atıldığını göstermez mi? üstelik başka bazı yerlerde yaşanan yoğun olumsuzluklar o derece yaşanmadan.
  3. evet youreads çok başarılı bir sözlük. sol frame troll başlıkları olmasa hareket etmiyor. sıkıcı bir yer. aradığın bir şey olduğunda bulamıyorsan o sözlük başarısızdır. insanlar özgürce istediklerini yazamıyorsa yazsa bile moderasyon tarafından kafalarına göre siliniyorsa o sözlük başarısızdır. sabahtan beri yazılan tüm entryleri okuyup yeni bir şey öğrenmediysem başarısızdır.
  4. entelektüel havası biraz aşırı olsa da gayet güzel sözlük işte, bok atmayın.