1. yazarlarının kalitesiz olması ve kötü yönetilmesi. sıkıcı bir yer olması ki bunun tek nedeni bence moderasyondur. moderasyonun eleştiriye tahammül edememesi başka bir ayrıntı.
 2. başarısızlıktan kasıt aktif üye sayısının az olması mı? ki bu epey iyi bir şey aslında.
  uludağ sözlükten gelmiş biri olarak söylüyorum; sol frame kısmında "tayt giyen kızın asıl amacı", "göbeği açık giyinen kızın namusu" gibi saçma sapan, insanın gördükçe sinirini hoplatan başlıklar olmayışı bile burayı diğer sözlüklerden 5-0 filan önde yapar.
  aktif üye sayısı çoğaldıkça ne olacak? saçma sapan insanlar doluşacak zamanla. interaktif kültür ağı olmaktan çıkıp interaktif troll yuvasına dönecek. gelecekler, cinsellik üzerinden, din üzerinden, taciz-tecavüz olayları üzerinden kısacası dalga geçilemeyecek hassaslıkta olan her konu üzerinden trollük yapacaklar.
  bu mudur başarılı sözlük olmak?
  ben de istiyorum daha bir hareketlensin sözlük, azıcık daha aktifleşsin falan ama bu şekilde olacaksa hiç olmasın. bırakın başarısız bir sözlük olarak kalsın burası çünkü 'başarılı' olarak nitelendirilen sözlükler benim midemi bulandırıyor.
  bir de kalitesiz yazarlar denmişti. pardon da diğer sözlüklerden dan brown'lar, neil gaiman'lar falan çıkıyor da benim mi haberim yok acaba? kaldı ki burada genel kültür seviyesi epeyce yüksek, esprili, üslubu güzel bir sürü yazar var benim takip ettiğim. nedir yani bu çamur atma çabası anlamadım.

  eyyorlamam bu kadar, iyi akşamlar efenim.
 3. başarı veya başarısızlığı belirleyebilmek için başarı kriterlerinin neler olduğunu ortaya koymak gerekir hatta bundan öte bu sitenin hak sahibinin gerçekten siteyi kurmak ve devam ettirmekteki amacını bilmek gerekir.
  bunları bilmeden yürütülen her fikir anlamsız kalmaya mahkumdur.
  youreads konusunda şu yorumdan hareketle "iyiye,doğruya teşvik için atılmış bir adım" bu düşüncenin realize edilmesi adına ben yanlış yolda olunduğunu,başarısız olunduğunu düşünmüyorum.
  şu andaki gelişimin yeterli veya yetersiz olduğu tartışması yapılabilir ama başarısızlık atfedilmesi haksızlık gibi geliyor bana. linkteki yorumda atılan adımlardan bahsediliyor, bence buraya girilen yorumların % 50'si hatta % 10'u bile olumlu gelişmeye katkı sağlıyorsa küçük bile olsa adımların atıldığını göstermez mi? üstelik başka bazı yerlerde yaşanan yoğun olumsuzluklar o derece yaşanmadan.
 4. evet youreads çok başarılı bir sözlük. sol frame troll başlıkları olmasa hareket etmiyor. sıkıcı bir yer. aradığın bir şey olduğunda bulamıyorsan o sözlük başarısızdır. insanlar özgürce istediklerini yazamıyorsa yazsa bile moderasyon tarafından kafalarına göre siliniyorsa o sözlük başarısızdır. sabahtan beri yazılan tüm entryleri okuyup yeni bir şey öğrenmediysem başarısızdır.
 5. entelektüel havası biraz aşırı olsa da gayet güzel sözlük işte, bok atmayın.