1. ismet isimli kedinin hamile olmasına mı yanayım. yoksa 4 çocuk doğurmasına mı... yoksa kedi yavrularına çocuk demiş olmama mı ?... hangisine yanayım. bu topluluğun bir parçası olmaktan gurur duyarım. çok severim kedi. ama böyle ne idüğü belirsiz pamuk şeker kıvamında olanları değil. bildiğin anadolu kedisini severim.
 2. muhtarette'imle katılmaktan kıvanç duyacağım topluluk. biz de ufaklığı erkek sanıp adını da muhtar koyduyduk, şimdi muhtarette oldu :) maceralarını bilahare paylaşırım.
 3. hayatını kısa saçlı izmir chp kadın kolları temsilcisi edasıyla yirmi kedi on köpekle geçireceğine artık ikna olmuş, youreadsin seviyesi bozulmasın diye ara ara üstüne sinir çöküp sitem eden yazarlardan ismi lazım değil, regina falange, dayanamayıp varım diyor :(
 4. iş yerinde bakımını üstlendiğimiz...
  adı hala, aynı anda ortaya çıkan üç kedinin ortancası olması sebebiyle orta boy olarak kalmış, yumuşak tüylü kedim, afacanlıkları ve hala atlatmaya çalıştığımız soğuk algınlığı ile birlikte bizde buradayız efendim.

  iletişim halinde olmak, bakımını üstlendiğimiz bu minik canların geleceği açısından faydalı olacaktır diye düşünüp bu gibi başlıklar görebildiğim için ziyadesiyle memnun oluyorum.
 5. ya siz ne güzel insanlarsınız arkadaşlar; aklına gelip başlığı açanın, yazanın çizenin ellerine sağlık. şu an şartlardan dolayı kedilerle ev arkadaşlığı yapamasam da sokak kedileri ile her daim haşır neşirim. renklerini ya da tavırlarını tarif ettiklerinde hemen bilirim hangi kediden bahsedildiğini mahallede; komşuları o kadar tanımam o ayrı *
  e haydi o zaman ben de şöyle bir katkı ile başlayayım
  ve şöyle devam edelim
  sokak kedileri için mama almak isteyenlere (istanbulda olanlar için ) eminönündeki mama satan yerleri tavsiye edebilirim; fiyatlar oldukça makul. yeni camiyi solunuza aldığınızda sağ tarafınızda kalır bu dükkanlar.
  ve son olarak; iyi insanlar kedi severler *
  mesut
 6. bir üstteki yorumu okuyunca aklıma gelen bir kısa veriyi paylaşayım sizinle.
  kedi maması önemli hadise arkadaşlar. mamanın fiyatı konusunda herkesin durumu bir değil, ama kalitesi de yabana atılacak bir mesele değil. zira ucuz alınan mamaların içerik açısından zayıf olması, daha sonra küçük dostunuzun ciddi rahatsızlıklar geçirmesine sebep olabilir. o nedenle seçeceğiniz mamanın içerik açısından hem besleyici, hem de taze yapılmış güzel bir bileşim olması çok önemli.

  tabi mama seçerken kedinizin yaşı ve durumuna göre hazırlanmış çeşitli mamalarda var. bunları da göz önünde bulundurun derim. * ben şimdilik yolda karşılaştığımız minik dostlarımız için "bona cibo yetişkin maması" alıyorum. bizim artık iki yaşında olan orta boy'umuz içinse; "micho" yetişkin kedi mamasını...

  bu kadar çok sevdiğimiz canların sağlığını hem tehlikeye atmamış, hem de bütçenizi çok sarsmamış olursunuz.

  tercih edecekler için internet adresi şurasıdır
 7. önce bir benim başıma geldi zannettim ama nisan başında evden kaçan, ortalıktan kaybolan kedi sayısında bir artış gözlemledim çevremde.

  dişi kedilerle ilgili bir kaybolma eylemi fark etmediysem de, erkek kediler bir anda yok oldu resmen.
  benim orta boy da kayıpların arasında. aramadığım yer kalmadı ama yok!

  bir tek benim değil, ortadan kaybolan farklı farklı yerlerdeki bir kaç kedinin de hikayesini duymak biraz iyi geldi.
  kendimi inandırmaya çalıştığım düşünceyi destekledi en azından bu olaylar.

  "belki kızgınlık döneminin etkisi olaraktan, bir dişi kedinin ardına düşüp gitmiştir" gibi düşüncelerle kendimi avutuyorum ne vakittir.
  başka da bir ihtimal düşünmek dahi istemiyorum.

  lakin aradan bir ay geçti neredeyse sözlük, benim can yoldaşım hala geri dönmedi.

  çok üzgünüm sözlük çok.
  ömür söz konusu olunca; kısacık bir zamana dünya kadar güzellik sığdırmışız.
  yokluğu çok büyük boşluk ne vakittir.
  başka kediler de geziyor şimdi ortalıkta ama onun yerini tutmuyor hiç biri.
  geri gelir diye bir umut bekliyorum hala.

  gelirse en güzel mamalardan alacağım, oyuncak da yapacağım ona.
  hem hiç kızmayacağım bırakıp gitti diye beni, vallahi bak.
  yeter ki dönsün.

  ne dersin, geri gelir mi sözlük?
 8. beni de +1 olarak ekleyin. bana kedileri sevdiren ablama ve arkadaşıma teşekkür ederim.