1. bugün iki yorumumun sebepsizce silinmesiyle vuku bulan eylem. biz youser olarak herkesin beğenmesi gereken yorumlar yapmak zorundamıyız? yada yaptığımız yorumu biz başka başlığa taşımamız mı gerekir? konuyla alakalı bir açıklama yapılmasını istiyorum. benim gibi yazarlar destek olsun.

  sözlüğün selameti açısından bu durum devam edecekse bilelim.
 2. bozuk
 3. şikayet nedeniyle olabilir. açıkçası ben hakaret içeriyorsa, toplumun herhangi bir kesimine açıkça bir saldırı niteliğindeyse, insan haklarına aykırı önerilerde falan bulunuyorsa şikayet butonuna sakince dokunuyorum. ifade özgürlüğü başka şeydir, faşistlik bambaşka.
 4. ülkenin göbeğinde bomba patlatan örgütün ele başına övgü cümlesi için işlemeyen uygulama.

  güven park'ın önünde öldürülen insanların hakları adına bekliyoruz, bakalım silinecek mi ?

  insan hakları, barış, kardeşlik deyip terörist övme sözkonusu olunca olmayan uygulamadır efendim. şikayet ettim ama silinmedi ordan biliyorum.

  edit: eksilemeniz katilleri aklamayacak, daha çok basın eksiye.
 5. şimdilik böyleymiş hanımlar beyler. kurallar değişmez, değişmesi teklif bile edilemez dediler. silme konusunda yönetim kararlı. yapabilecek bişey yok. bu kadar ispiyoncunun olduğu yerde çok normal. raporlamak yerine yorum sahibine mesajla rahatsızlığını belirtmek erdem işi. ama bu yol tercih edilmiyor maalesef.
 6. şöyle bir önerim var. #89479
 7. yorum sahibine mesajla sorulan sorulara "bebişli, derinli, pornolu" cevaplar alabileceğiniz için "erdem işi" tam performans vermeyebilir. deneyenlere saygılıyız tabiki:)
  h2o
 8. ortalık bu kadar karisikken açılan pkk övücü konularında aynı hassasiyetle silinmesini istiyorum bende sonuçta bu da bizim için küfür .
  belit
 9. ben de içeriğinde küfür veya nefret suçu bulunan entryleri raporluyorum. ama geri dönüp silinmiş mi diye hiç bakmadım şu ana kadar. umarım siliniyordur.

  bir arkadaş raporlamak yerine yorum sahibine mesaj atıp rahatsızlığınızı dile getirin demiş. neden? küfürbaz veya nefretten gözü dönmüş biriyle muhatap olmak zorunda mıyım? sen gerçek hayatta bir suçlu gördüğün zaman suç işleyen kişiyle mi muhatap olursun, yoksa görevi o suçu engellemek olan kişilere mi ulaşmaya çalışırsın?

  bazı arkadaşların terör hassasiyetini anlıyorum. kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konu. ancak bazı konuların tartışılmasını engelleyecek şekilde paranoyakça yaklaşıldığında, bunun ismi sansür oluyor.

  örneğin; özerklik veya bağımsız kürdistan tartışması, pkk ve kürt siyasi hareketi tartışması vs.. herkeste mümkün mertebe olması gereken terör hassasiyeti paranoyak bir seviyeye çıktığında, bu tartışmaların hiçbiri mümkün olmuyor. tartışmada yazılan her yazı bu paranoyaklara göre terör örgütü propagandası olmuş oluyor. buna kesinlikle karşıyım.

  not: son iki paragraf kimseye cevap niteliğinde değildir.
  ulgan