1. hep siz tavsiye verecek değilsiniz ya, biraz da biz verelim tavsiyeleri diyerek açılışı yapıyorum.

  1- şimdi yorum yazarken bkz falan veriyoruz ya, sonra tıklıyoruz bakmak için lakin öyle bir başlık bulunmuyor. size altın tavsiyem budur. bkz verilen başlıkları doldurmak her üyenin boynunun borcu olsun :)

  2- her sosyal ortam gibi youreads de insanlarla besleniyor. bu yüzden tanıdıklarınıza sitemizden bahsedebilir üye olmaları için davet edebilirsiniz. ayrıca site içinde daha aktif olalım. 2 cümle de olsa fikrimizi yazmaktan çekinmeyelim. yazılmış yorumlara iyi yada kötü oy verelim, bir anlamda bu da bir katılımdır.

  3- facebook sayfamızı beğenelim, twitter hesabımızı takip edelim.
  god
 2. tüm yazılarımda verdiğim bkz ların içeriğini doldurduğum ve tüm yazarlara tavsiye ettiğim eylem.
 3. benim tavsiyem kitap ve yazar bölümü hakkında olacak. diğer bölümlere pek bakmıyorum.

  eklenilen kitapların açıklama kısmına kitabın hangi yılda basıldığı yazıyor. örneğin : x.. y.. tarafından 19.. tarihinde yazılmıştır. böyle içerikli mesajlar kitap hakkında nasıl bi ' bilgi veriyor pek bilemiyorum. bu tür yorumlar yerine daha bilgilendirici içerikler girilirse, buraya gelenler daha fazla bilgilenebilir, kitap hakkında fikri olur.
 4. rahat olmak lazım. her şey olacağına varır, su akar yatağını bulur.
 5. *

  !---- spoiler ----!

  hayalinde ki arabaya bir başkası binecek.
  istediğin işi bir başkası alacak.
  aşık olduğun kadın bir başkası ile evlenecek.

  üzülme

  !---- spoiler ----!
 6. oylayın. iyi veya kötü, yorumları oylayın. insan birşey yazdıktan sonra, eğer oylanmazsa öyle boşa yazmış gibi hissediyor. eksileseniz bile farketmez. fikirlerimizin bir yerlere ulaşdığını bilmek güzel bir duygu yaratıyor.
 7. güzel bir ortamdayız. fikirlerimizi paylaşmalıyız. kendimizden olmayanları da sevmeliyiz. burada ne kadar farklılık olursa burası o kadar zengin olur. kimse kimseye hakaret, iğneleyici laflar vb kullanmazsa çok güzel olur. şahsen söyleyeyim, yazdığım herhangi bir şeyden kendi şahsı adına alınan, kırılan, öfkelenen olursa mesaj atsın hemen hatamı düzelteyim. hepinizin iyi insanlar olduğuna inanıyorum. kalplerinizi kırmayı hiç istemem.
 8. youreads popülarite kazandıkça ve nüfusu arttıkça maalesef uyulmayacak tavsiyelerdir.

  hep böyle kal emi! hiç büyüme.
 9. dünün veya haftanın en beğenilenlerine girmek istiyorsanız mutlaka bu başlığa bir şeyler yazın :)

  dünün en beğenilmeyenlerinden gelen düzeltme: tam olarak öyle olmuyormuş o, düzgün tavsiyelerde bulunun.
 10. eksilenen her yorumunuzu silmeseniz keşke bazılarınız. bırakın hoşumuza gitmese de görüşlerinizi bilelim. ne o öyle herkesle iyi geçinmeye çalışan insanlar gibi hareketler.

  edit: mesela ben bu yorumu silmeyeceğim.
  kamisama'ya edit : babanı da sevmezdim senin.* ayrıca yorumlanmamış demiyorum zülfiyare dokunanlara girenleri silenler var gözlerimle gördüm.
  nuranyum'a edit: bu kadar alınacak ne var? ayrıca engellendiğim doğrudur ve sebebi başlık puanlamasıyla alakalı.