1. youreads, takımdan ayrı düz koşu yapan ve gelecek vaad eden genç bir futbolcu, ekşi sözlük ise şimdiden efsaneler arasına girmiş bir duayen oyun kurucudur.
  ee
 2. ekşi sözlükte çok iyi okuyan ve yorum yapan bir kitle var. bir çok insan kitap, yazar, sinema konusunda ekşi okuyup fikir ediniyor ve ekşi'nin yazar kadrosuna güveniyor.
  ancak sözlükte bu kadronun sesi giderek kısılıyor, zevkle ve bir çok şey öğrenme hazzıyla okunan bu yazarlar ya yazmıyorlar ya da çok az yazıyorlar.
  ve maalesef üzülerek yazıyorum, giderek hakaret eden, küfür ederek yükseleceğini düşünen, yazılarında bile bar bar bağıran, herhalde fikirlerini böyle kabul ettireceğini sanan bir güruh her yeri dolduruyor.
  yükselen çizgisi bu diyemeyeceğim, gittikçe aşağı çekilen bu çizgiden kendileri de rahatsız. yönetimin buna dur diyecek hiçbir şey yapmamasını kendileri de serzenişle dile getiriyorlar.
  küfre, saygısızlığa, tahammülsüzlüğe, youreads de geçit verirse kaçınılmaz son onu da bulur.
  umarım geç olmadan seviyesizliğe ve en azından küfre bir set örmeyi başarabilirler.
 3. youreads'ı daha önde bulduğum versus çünkü ekşi gerçek amacından çıkıp forum sayfasına benzemeye başladı burası daha iyi bilgi edinilebilcek bir yer.
 4. ekşi sözlük'ün uzun yıllar devamlılığını sürdürmüş ama güncel ve güzel kitaplara ulaşmakta sıkıntı çeken büyük bir kütüphane olduğundan; youreads'in ise yeni açılan eski ve güncel kitaplara ulaştırabilen şimdilik küçük bir kütüphane olduğundan bahsederek genel hatlarıyla özetlenebilecek versustur. ne ekşi gözden çıkarılmalı ne de youreads'in büyümesinden vazgeçmelidir. her ikisi de türkçe internet içeriği için önemi inkar edilemeyecek kaynaklar.
 5. youreads'in geliştikçe kültür dalında ekşiyi ezeceği karşılaştırmadır.
 6. bir de ekşi sözlük gibi olmamak için çaba sarfetmek neyin acısıdır? ekşi sözlük oldukça değerli bir bilgi kaynağıdır, sanırım herkes bunda hem fikir. son dönemlerde işler biraz sarpa sarmış olsa da, sözlük fikri zaten bilginin aktarımı ve paylaşımı için oluşturulmuş bir ağdır. youreads de aynı amaçla kurulmuş ve hatta çok daha fazla zenginleşebilecek bir platform gibi görünüyor. aradaki farkın yaratılmasını mümkün kılacak şey - şayet amaç bir fark yaratmaksa- söylemlerin ölçülü, paylaşımların/yorumların olabildiğince özgün (bireysel) olması değil midir? ben her başlık açtığımda ekşide var mıydı bu diyerek orayı kontrol etmek zorunda mıyım? ekşi sözlükte bahsini ettiğim konuları burada sizinle paylaşamayacağım anlamına mı geliyor bu kıyaslama? eğer paylaşamayacaksam neden burada olmak isteyeyim ki?
 7. kangal alır.

  (normalde bunu yazıp çıkıcaktım ama burası youreads, kıyamadım. ekşi'de olsa gönderirdim. lakin bu youreads'i ekşiden iyi yapar mı bilemem.

  halihazırda kıyas denen şey zaten saçma bir olaydır. güzel bakan göz güzel göreceği için varsın ikisi de güzel olsun, bizim olsun.)
  kuz
 8. "kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi." diye yazdım bugün ekşi sözlük'teki youreads başlığına. youreads'in serinliğini hiç kaybetmeme, pek çok kişinin nefes alabileceği bir ortam olarak kalma olasılığı varken ekşi sözlük o özelliğini kaybetti bence.

  ekşi sözlük'te çok çok güzel insanlar tanıdığım için, orası gözümde hâlâ çok değerli, çok önemli bir yer. youreads'in de kendisine emek verildikçe kalitesini koruyacağını ve değerini artıracağını düşünmek istiyorum.
 9. 2 sitede gözlemlediğim olaydır bi tarafta heryerden nescafe reklamı çıkan para için sol frame bile reklam alan ekşi bu tarafta 3 gündür çökme pahasına hizmet sunmak için çalışan ve hiç bir şekilde reklam almayan youreads.net
  tarafını seç
  jedi7
 10. sosyalist hareketin türkiye'deki geçmişine bakarsak az çok henüz youreads'in nescafe'den reklam alacak popülerliğe ulaşmamasından kaynaklı durumdur.