1. abi
 2. bir youser, ilgili başlık bulamadığından dolayı youreads itiraf başlığına yazdığını belirtmişti.

  bu başlıkla ilgili önerim aslında şu: bir çok farklı konu ile ilgili özel ilgisi ya da uzmanlığı olan youserlar var. buradan yola çıkarak bu başlık altında araştırma ya da okuma yapmak istenilen konu ile kitap tavsiyelerinde bulunulabilir.

  yani ben başlık altına,

  "evrim teorisini incelemek istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek youser arkadaşlara selam ederim." gibisinden bir yorum yazıyorum.

  akabinde, bu konu ile ilgili zaman harcamış, kafa patlatmış youser arkadaş yardımseverliğin yarattığı huşu içerisinde özelden bana

  " ben bu konunun özellikle şuralarını merak ettim, bunlarını araştırdım, zaman kaybetmeden nokta atışı yapabileceğin tavsiye edebileceğim kitaplar sırasıyla şunlar:..." diye mesaj atıyor ve ben de gerekirse yorumuma editleyip bunu paylaşıyorum.

  olur gibi geldi bana.

  ekleme : tabi formatı forum haline getirmemek adına öncesinde bir kitap önerisinin yapılması uygun olacaktır.
 3. büyük saat - turgut uyar. yani henüz okumadım ama.
  leylim leylim - ahmed arif. insan çok üzülüyor okurken.
 4. ömer seyfettin'den kaşağı. mikemmel bir kitap! tek kelimeyle harika! okunması gereken temel 100 eser diye yıllardır süren bir geyik var ya. hah işte o 100 temel eser nedir diye sorsalar 100 kere kaşağı, kaşağı, kaşağı derim. o kadar temel eser ki temel bile okuyor(soğuk espri).
 5. ayn rand'ın yazdığı her şey...
 6. yüzüncü ad- amin maalouf
 7. ahmet hamdi tanpınar ve peyami safa'nın tüm kitapları.