1. iyimser bir tahmin. sorsan yüzde yüzü ırkçılığa karşıdır. ben milliyetçiyim diyen meral akşener'e evet derler.

  yüzde doksanı ateisttir. sürekli din edebiyatı yapan meral akşener'e şak şak yaparlar.

  neyse konu bu değil. yüzde ellisi zaten ya okuduğunu anlamıyor ya da okumuyor. sadece yazıyor.

  sinema konusuna girmiyorum bile. binlerce film hakkında yorum yapılmış. okusan sinemaya bilimsel yaklaşan üç yorum var.

  üzgünüm ama aptalsınız çoğunuz. dost acı söyler.
 2. bir tahmin.
  bunun için tüm youreads üyelerini tanıman gerekir.
  tanımak da yetmez. zekayı en azından elle tutulur ve ölçülebilir hale getirmen (bkz: iq testi) ve bunu her youreads üyesine uygulaman gerekir.
  bitmedi. sonra ortalama ve standart sapmayı bulup aptallık derecenizi belirleyip (bkz: kime göre neye göre) %60 ının bu derecenin altında kalıp kalmadığına bakılabilir.
  tanıma başlarken tahmin demiştim hatırlarsanız. sadece basit, kötümser bir tahmin. ayrıca ucuz bir dikkat çekme numarası.
  ben iyimserim. bence %100 ü akıllı. en azından bunu eksilemeyenler.
 3. şimdi ortalama zekada bir bireyseniz insanların %50'si sizin için aptaldır.
  ortalama üstü iseniz bu oran genelde yaklaşık %60'tır.
  ortalama altı iseniz kendinizden o kadar bihabersinizdir ki insanların %60'dan salak olduğunuz halde kendinizi %80'den daha zeki görürsünüz.
 4. doğrudur. aziz nesin diyince sıkıntı yok başkası diyince mi garip oldu. bu oran asgari olarak hiç değişmiyor bu ülkede kimse kusura bakmasın.
 5. ilgili önermenin sahibi youserın nazarında hangi yüzdeye girdiğimi bilmiyorum ama tanımadığım insanların zeka seviyelerini kendime dert edecek kadar aptal olmadığımı biliyorum.
  parov
 6. bazen...
  aslında genellikle demek daha doğru. bazı insanlar; biraz akılcı bir girişle, okurlarının da aklında yer eden şüphelerini de kullanarak, popülerlik potansiyeli olan bazı akımlar oluşmasını sağlayabilir. bu başlıkta da böyle bir niyet var gibi.

  aptallık genel bir durumdur. aptallık olumsuzluktur ve olumsuz olan her şey çoğunluktadır. morphy kanunlarından biri der ki; "birkaç işinizin birden ters gitme olasılığı varsa, kesinlikle size en çok zarar verecek iş ters gidecektir." yani, evren sanırım daha çok olumsuz enerji ile dolu.
  aptallık da böyledir.

  yani, bir toplumdaki insanların çoğunun aptal olması normal bir şeyken, oran vermek kaynak gerektirir. kaynak ya da araştırma sonucu yoksa verilen oran 'yani nicelik' aptallık ürünüdür.