1. küfür etmeden de yorum yapılabileceğini bize göstermişlerdir.

  yazarların bu örnek davranışından dolayı hepsine tek tek teşekkür ediyorum.

  aramızda ilk kim küfür ederse dalın! ben de arkanızdayım kardaşlarım.

  (bkz: vurun daha ölmedi)
 2. küfür var aslında ve maalesef eril dilde, seksist bir şekilde. az da olsa. herkesi, kendim de dahil bu alışkanlıktan vazgeçmeye davet ediyorum.
 3. bazı kelimeler vardır ki yerine ne koyarsan koy aynı etkiyi yaratmaz. bu kadar takılması gereken bir mesele olmadığını düşünüyorum. buranın tarzı daha farklı tabi. içinden yazmak gelse bile yazamıyorsun. ortamında kullanmak çok önemi
 4. en iyi ihtimalle bir yerlere 'boktan' yazmışımdır
  hayır, bazen gerçekten tek kelime argo ve küfür kullanmıyorum
  bazense alıp başını gidiyor
 5. amk küfürden sayılıyorsa -ki bildiğim kadarıyla sayılıyor- içine dahil olmadığım grup bu küfürbaz olmayan youserlar. zira sinirlenince allah kitap kullanıyorum bu kelimeyi.
 6. küfretmenin lükse kaçmasından kaynaklanıyor. malum buranın da belli başlı bi gideri var şimdi.

  herkes 5 kelimede ifade edeceği cümleyi küfrederek 7 kelimede ifade ederse nolur? sunucu israf olur.
  abi
 7. küfrederek daha fazla kelime kullanıldığını sanan abileri göstermiştir bize.*

  şaka bir yana başlıkta da dediği gibi "küfürbaz olmamak" bir kaç küfür küfürbaz yapmaz sanırım, rahat olalım yani sınırları aşmadıkça.
 8. küfür sıfattır, fiildir, sıfat fiildir. samimiyetin ötesinde dilin önemli bir ögesidir. koduğumun yerinde hakkıyla yapamayacaksam eleştirimi ne anlamı kalır söz sahibi olmanın. bu demek değil saat başı sapık fantezilerinizi buraya yazın, adam gibi tartışmak yerine başlıkların altında küfürleşin. biz sadece sözlük bi amk sözcüğünü çok görmesin bize diyoruz. ortaya söylüyoruz zaten kimseye koymak gibi amacımız yok.
  not: sözlükteki rütbeli canımız feministlerimiz için de eril olmayan küfürler bulmaya çalışacağım, gerekirse yaratacağım ulan. yine de bizim küfürleri diledikleri gibi kullanabilirler.

  edit: küfür insanın ve dilin bir parçasıdır efendim. her şeyden öte bir gerçekliktir ve ahlaksızlık olarak anılmak için fazla zararsız. nice edebiyatçılar kullanır küfrü. bunun en önemli sebebi bizim ruh halimizi yansıtmasıdır.
 9. aman ali rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın dedirten huzur verici başlık.
 10. küfür bazen anlamı pekiştirir ve cümleyi kuranda tatmin olmuşluk hissi uyandırır. bu güzellenmiş tanım. ama gerçek şu ki küfür etmek kendini ifade edemeyen insanın başvurduğu bir yoldur. an gelir hepimiz mevcut durumun içinde kendimizi ifade edemeyebiliriz. işin içinde diplomasi yoksa kimse de buna tepki gösteremez zaten.

  ama her cümlenin sonuna nokta koyar gibi o üç harfi koyan, herşeyi anlatırken mutlaka küfür ve sövme dili kullanan da, lamı cimi yok, ahlaksızdır. yok can yücel bilmem ne demeyin hiç. üstteki bir arkadaş gibi cem yılmaz'dan örnek vereceğim, can yücel'i örnek alacaksan küfür etme, şiir yaz. ayrıca can yücel ya da bir x kişisi hoş olmayan bir iş yaptı diye o iş meşrulaşmaz.

  bazen hepimiz elimizde olmadan küfür edebiliyoruz. ama 0 santigrat derece ve 1 atm koşullarında (normal şartlar altında)** küfür etmemeliyiz. hele youreads yazarı gibi kültürlü bireyler hiç etmemeli.