1. eskişehir - şelale park: meteoroloji nasıl olursa olsun (güneşli, yağmurlu, karlı...) günün her saatinde (sabah, öğlen, akşam, gece...) betonarme şehri güzel gösteren manzarasıyla oturup saatlerce muhabbet edilecek mekandır. bi istanbul'un meşhur çamlıca tepesi değildir ama görmemişlere (argo tabir anlaşılmasın) o etkiyi verebilir.
 2. ankara-seğmenler parkı. ankaradan sıkılmamak için gidin ve için orada.
  zepur
 3. istanbul- kahve limanı eminönü.

  iş çıkışı yarım kalan işlerinizi halletmek için, arkadaşlarınızla güzel ve kaliteli kahveler içmek için ya da ailenizle biraz nefes alabilmek adına tercih edilecek bir kaç yerden birisi burası.

  eminönü iskelesinden 5- 6 dakikalık yürüme mesafesinde, mısır çarşısının yanı başında. toplam da 4 şubesi bulunan kahve limanı sıcak kahvelerinin yanı sıra " cold brew " tekniğiyle hazırlanan soğuk kahveleriyle de güzel deneyimler kazandırıyor.

  fiyatlar makul buna emin olabilirsiniz. özellikle kalitesi ve lezzet oranına göre ucuz bir yer. ortalama fiyat değerlendirmesi yapmanız adına espresso single 6 türk lirası.

  meraklısına....
  sekiz
 4. Bangladeş, Dakka - emniyetli bir yer.

  Ciddiyim bu konuda. Kapısında silahlı güvenlik görevlisi bulunan bir otelden yazıyorum şu an. Belki bir fotoğraf eklerim buraya. 7 gün sonra İstanbul'a dönüyorum. Sesim soluğum çıkmazsa bilin ki pamuğa ihtiyacım olacak.

  edit: fotoğraf eklendi
  youreads yazısı da okunsun diye netlikten feda ettim =)
 5. istanbul, topkapı sarayı

  bir çıkıntı şeklindeki iftariye köşkü'nün diğer adıyla iftariye kameriyesi'nin içine girin. bir sigara yakın galata'yı, haliç'i izleyin. sonra hafifçe solunuzdan arkanıza dönün, havuzu göreceksiniz.

  kameriyeyi iftarını orada açan deli ibrahim yaptırmış. kadınlara düşkünlüğü isyanlara bile neden olan ibrahim'in yavrilari attığı havuz o havuz işte. gözünüzde canlanıyor mu?

  düşünsenize; tarih 7 ağustos 1648. sıcak, çok sıcak. ortalık cayır cayır yanıyor. sultan 1. ibrahim, damadı sadrazam tezkereci ahmet paşa, yeni sadrazam olacak isyanın lideri sofu mehmed paşa'nın önünde cellat karaali tarafından boğularak öldürülünce, kurtuluş yok demiş ve bir şekilde zamanda yolculuk yapmış. gözlerini açıyor ve havuzla kameriyeye komşu, çok kasvetli bulduğum bağdad köşkü'nde buluyor kendini. tarih 7 ağustos 2016. ortalık kavruluyor. kaç padişah ve cumhuriyet geçmiş üzerinden tabi, eşyalar değişmiş ama köşk aynı köşk. gülümsüyor, yırttık kefeni diyor içinden, kapıdan çıkıyor ve onun iftarını açtığı kameriye, yavrileri kovaladığı havuzun etrafı tal taşşak, baldırı çıplak turistlerle dolu.

  edit: fotoğraflar eklendi.
 6. ankara - fidan kültür kafe

  kızılay'da karanfil caddesi başında, dosttan sonra.

  aile olarak işletiyorlar. kafeden çok bir eve benziyor, bina zaten ev olsun diye yapılmış. kafenin sahibi kafeye kızının adını vermiş "fidan" . kendisi de kızı da orada çalışıyor. çok sıcakkanlı insanlar.

  genelde ahmet kaya, grup yorum çalıyor. çayı eskiden ucuzdu ama sonradan 2 mi 25 yapmışlardı öyle bir şey, o biraz üzmüştü.

  kafenin bir tarafında masa sandalye var , iki ayrı bölümünde ise divanlar var küçük, onlarda oturmak çok güzel. duvarlar biraz boş olsa da kendini evde hissediyorsun. pek ders çalışmalık bir masası yok tabi ama o da kötü.

  kızılaydayken akşam bir yerlere dönmeden önce balkonuna çıkıp bir çay içerken o kalabalıktaki insanları izleyip binmek metroya egoya çok güzel.