1. sözlükteki sayılı oy veren kitle hariç büyük çoğunluğun sadece yorumları okuyup geçtiği gerçeğidir.

  düzenleme: oy verilmediği son oylanan yorumlar dan anlaşılıyor.

  favorilere almazsın anlarım ama yazıyı beğendiysen +, beğenmediyse - oy neden kullanmazsın anlamam. bazı girdiler var yazar arkadaş uğraşıp yarım saat boyunca yazmış herkes okumuş başlığın altına yorumlar girilmiş ama yazıyı yazan arkadaşın girdisine kimse oy vermemiş.

  yaptığınız çok büyük ayıp.

  yazar arkadaşları oy kullanmaya davet ediyorum.
 2. kesinlikle katıldığım bir durum. önceki arkadaşın belirttiği gibi fav a almak zorunda değilsiniz ama okunan her yazı için bir değerlendirme yapılması gerektiğini düşünüyorum. olumlu ya da olumsuz fikir beyan etmemiz için oy kullanmak diye bir durum var bu sitede. o halde daha aktif bir şekilde kullanılmalı.
 3. anlamadığım oy verilmediğini düşünmenize sebep olan şey ne? benim tespitlerime göre her yorum(*:en basit bkz yorumlar bile) en az 5 oy alıyor. eğer kişinin beğenilenlerine girmiyorsa demek ki eksileyenler de var demek.
 4. hep aynı kesim oy kullandığı için, her seferinde aynı tarz şeyler deby, hep aynı tarz şeyler d.e.beğenilmeyen.y. oluyor.
 5. elimden geldigince bende oyluyorum ve oyuna sahip cik youser hareketini destekliyorum
  belit
 6. elimden geldiği kadar etkileşime destek vermeye çalışıyorum. bence herkes oy vermeli yorumlara. versinler ki yeni yazılar yazacak güç bulabilelim. yalnız gözükmeyelim.
 7. mecbur muyum arkadaşım? facebook mu burası?
  bakın bunlara takılmayın. yapmayın, etmeyin yahu. çok oylanan yorum sahibi olmak insana nasıl bir güç verebilir ki?
  olsa olsa hiç etkileşim olmayan yorumlarda "beni kimse sallamamış" durumu olur, o da kafaya takılacak şey değil.

  reyting, oy, beğeni, +rep... bunlar bu kadar büyük yer etmemeli gönüllerde bence.

  oy işlevi kullanılmasın demiyorum. kullanılsın tabii, mümkünse her yorum için kullanın bence de. ama yine de siz bilirsiniz, isterseniz kullanmayın.

  buna bu kadar önem verilmesini, başlık açmaya değer bulunmasını anlayamıyorum.
 8. bu sitede kendi profilimle ilgili tek takıldığım konu budur. girdi sayım 239 (bununla birlikte 240 (bkz: *swh) ) oylanan yorumum 185. peki madem burası bir kültür paylaşım ağı benim o yazdığım 54 yorumu ben kimle paylaştım onlar neye gitti? aslına bakarsan fikirler zaten benim ben niye yazıyorum bunları, birileri görsün kendi hayatına göre derecelendirsin bende ona göre şekilleneyim; bu durum olmadı mı ben niye bildiğim şeyleri bir daha yazıyorum kısmına geliyor olay. işte önemli kısım burda devreye giriyor, yorumlar oylanmalı ki kendi fikirlerine çeki düzen ver, zaten ortada kaliteli buna zaman ayıran bana göre seçmek istesen bu kadarını bir araya getiremiyeceğin bir kişi topluluğu ortamı var ve böyle insanlardan birşeyler kapmak en başta düşüncelerimizi daha iyiye çekmemizi sağlayacaktır. ama oylanmayınca bir halta yaramıyor işte.

  mesela " çekme mesafesi " açtığım başlığa girdi sayısı 2 favori sayısı 7. işte bu oylamalarda da beklenen bir durum olmalı bence. ama oylamıyoruz niye ? çünkü ortada sayılar yok, çünkü görsel bir delil yok buda youserlar için önemsizleşen bir bölüm haline geliyor. yarım sayfa yazılan yorum okunurken 3 saniyeni almayacak bir işlev bu durumu önemsememekten başka birşey değildir.

  işte tam burda oylamalarda +,- oyların toplam sonucunu gösterebilecek bir sistem oluşturulabilirse belki oylamalara yönelim artacaktır diye bir düşünce geldi aklıma.

  son olarak başlığı açan ve yorum yapıp böyle bir farkındalığı az-çok sağlayan youserlara teşekkür etmek lazım.