1. bir kaç kişi daha doğru bir kaç youser hariç gerektiği kadar sözlükte olmamasıdır. evet sözlük diğer sözlüklere kıyasla farklı bir formatta lakin genel olarak interaktif sözlükler listesinde beraber yarışıyor. bence bu sorunun kaynağına inip çözülmeli.
 2. başlığa göre gerçekten aktif olmadığımızın kanıtı
  ozumm
 3. galiba ben de bu gruptayım...
 4. youreads.net'te çoğu zamanını okuyarak geçirenlerin aktif sayılmadığını düşündüğüm noksan tespit. iki katmanlı bir platform olduğunu unutmamak gerekir. eklenen tanım ve yorumların yanında zamanını okuyarak değerlendirenleri yok saymamak gerek.
 5. yazdığım başlıklarda iyi yazanlara bakıyorum, kimisi beş aydır girmemiş sözlüğü kimisi bir senedir. geçen senin moderatörleri keza öyle. giden gelmiyorsa ciddi soğumuşlar burdan, sebebini merak ediyorum. şu an sitede gözüken 3-5 troll (troll aday adayı) dışında pek aktiflik yok doğru. bir diğer durum da halka inememesi, türkçe içerikli siteye yabancı isim koyulması (basit sorun ama öyle. google da gördüğümde reklam satan bir yer sanmıştım burayı youre ads görerek) ikincisi de yönetim boşluğu var gibi. troller fena domine ediyor başlıkları. yönetim ilgisizliği sitenin gelir getirmemesinden kaynaklı da olabilir bilemiyorum. umarım meta sözlük gibi olmaz durumlar.
 6. insanların başka işleri güçleri de olabilir. burası her zaman girilip yazılması zaruri bir yer olmamalı. bazı kullanıcılar girip okuyup çıkıyor da olabilirer. velhasıl çok da dert edilecek bir durum değil.
  girin, yazın, çizin, okuyun, keyfinize bakın bence.
 7. anlaşılmamış bilal'e anlatır gibi anlatayım; 3000'in üzerinde kullanıcısı olan bir sözlüğün aktif olması gerek. günlük 10-15 kişi döndürüyorsa başlıklar olmaz, kapanır gider. burası wikipedia değil 1 yazı girip okuyup çıkasın. interaktif bir ortamın sürekliliği önemli olan. yoksa herkesin işi gücü var.
 8. bence de çoğu yazar pek aktif değil. hatta bazen bir yazarın en son birkaç ay önce yazı yazmış olduğunu görüyorum ve üzülüyorum. gerçi ben de girdi sayım sebebiyle çok aktif sayılmayabilirim çünkü küçük bir sözlük olduğu için kapanırsa diye bir korku oluyor. bu da insanı ister istemez frenliyor. ne yazık ki daha önce başımıza geldi. o yüzden ekşi bu anlamda daha garanti gibi geliyor bana. yalnız orada da yazmaktan çok okumak keyifli oluyor bence. ben daha çok bu tarz her yazarın kullanıcı adına aşina olduğum küçük yerleri seviyorum. umarım güzel şeyler olur. selametle :)
 9. (bkz: kar gördüm kaydım - johnny sins) diye başlık açılıyor.* hiçbir yönetici müdahale etmiyor. işin üzücü tarafı, bu başlığı açan trollün an itibariyle 1138 entrysi var.

  böyle bir yerde insanlar neden yazsın? ne anlamı var ki?
  ulgan
 10. valla ben aktif olurum da 'ne susmadın be' dersiniz diye korkuyorum yoksa her başlık altına girilecek yorumumuz var çok şükür.
  kişisel olarak konuşmak gerekirse yorumlarım az olsun öz olsun mantığı da var tabi.
  bir de dans pisti dolmadan piste çıkmaya utanırsınız ya biraz da öyle işte...