1. burası forum olmadığı için gereksiz önerme.
 2. yorum özelliğinin getirilmesi şahane olur ^^ anında bizzat direkt böyle yazılabilir.

  mesaj atılması hoş olmuyor . geçen büyük bir yanlış anlaşmadan kıl payı döndüm :(
 3. forumlaşma konusu dışında, şahsi kanaatime göre; iki kişi arasındaki diyalog moderasyona tabi tutulamaz, kimsenin haddine değil. dolayısıyla yorum altında mesajlasmanın moderasyonu yorum sahibine verilmeli. bu durumda da iki kişi anlaşıp yorum altı mesajlaşmada suç teşkil edecek şeyler de dahil olmak üzere her şeyi yazabilecektir. mesela a kişisi b kişisinin yorumunda c kişisine küfür edebilir ve b kişisi bundan rahatsız olmayabilir. c kişisi olaya müdahale isteyebilir. bu durumda moderasyon diyaloga girmiş olur ki bunu kimse istemez. mesajlasma mesaj kutusunda olursa her şey usulüne uygun olur.
  abi
 4. sürekli bildirim geleceği ve buranın foruma döneceğinden gereksizdir...
 5. gelir gelmez eleştiriyor gibi gözükmek istemem. ekşi çok kalabalık olduğu için yorum özelliği orada imkansız ama burada yazar sayısı fazla olmadığı için bence bu özellik gelse harika olur. çok önemli, acil bir şey olmadıkça tanımadığım yazarlara mesaj atmam. hem çekiniyorum hem de sevmiyorum fakat tanımasam da yorum yazarım mesela. meta'da da birçok kişiyle yorumlar sayesinde badi olmuştum. bence güzel bir özellik. tabii troller sözlüklerde barındırılmadığı müddetçe.
 6. yorum olmadığı için diğer girdileri referans verip cevap hakkı doğuyor. haliyle diğer girdiler silindiğinde anlam bütünlüğü bozulacak girdiler peydah olmuş oluyor.

  şimdi böyle cevap niteliğinde girdiler forum olmuyor da yorum yapılabilmesi mi forum oluyor.

  bir de en baba forumculardan eleştiri geliyor.
 7. inci sözlüğe döner ki buna hiç gerek yok
 8. böyle uygulama getirildiğinde inci sözlüğe dönmez, aksine tartışmalar yorum altında saklandığından daha bile güzel olur.

  (cevap niteliği taşımıyor. eğer gene bu sebep gösterilirse bu niyet okumaya girer)
 9. girdiyi tamamlayan minik espriler, bilgi paylaşımı, konuyla ilgili ufak sohbetler, fikir alışverişinin herkesin faydalanabileceği şekilde görünür olması gibi kullanımları vardı yorumun. bu şekilde meta sözlük kaynaştı, motivasyon arttı. bir atmosfer oluştu. mesaj olarak atılınca olmuyor. olmuyor.

  tanısanız seversiniz bu özelliği.
 10. a man