1. star wars - the imperial march'la açılışı yapıyorum. acaba ilginç şeyler çıkacak mı. beklenmedik bir anda çalmaya başlayınca vader gibi nefes sesi çıkartarak olayı bir üst seviyeye taşıyorum.
  jimi
 2. ailemin her telefonum çaldığında yerlerinden zıplamaları ve sonunda isyan etmeleri yüzünden the imperial march'ı değiştirmek zorunda kaldım.

  en son fiona apple'ın container şarkısını ayarladım. bu sefer de kardeşimin şaşkın bakışlarla "o ne lan ezan mı çalıyo telefonunda" demesiyle onu da sildim.

  sonunda samsung'un over the horizon melodisini zil sesi yaptım kafam rahat. otobüste falan çaldığında en az beş kişi telefonumuza bakıyoruz benimki mi diye ama olsun.
 3. coldplay - paradise
 4. bella ciao.
 5. tsk- harbiye marşı
 6. yıllardır titreşimde kullandığım için kendiminkini hiç bilmiyorum.
  ama bi ricam var lütfen herkes iphone da standart olan sesi kullanmasın mekanda bi yerde televizyondan radyodan ses geliyor 40 kişi elini telefonuna götürüyor. bir de mehter marşı hücum marşı falan yapmayın celp gelmiyor sonuçta altı üstü kayınçon falan arıyor
  wtf
 7. benim ki take five. * hala büyük bir şikayetim yok ama eskiden daha çok memnundum kendilerinden.

  annemin memlekette ki bir arazisini bir müteahhit istedi. müteahhitin oğlu taa oralardan kalktı istanbul'a geldi. altında audi bilmem kaç. gözde bilmem ne gözlükler, ayaklarında babetimsi ayakkabılar, 25-30 yaşlarında mimar bir genç. noterden sadece o arazinin alım satımı için vekalet verdik, paramızı aldık. hemşehri sonuçta, işleri bitirince beraber kalktık benim işyerime geldik. o sırada telefonu çaldı. aha take five.

  bir an kendi telefonum sandım. nasıl, ne yapılacağını googlea, youtubedan ses dosyası olarak indir, kes biç, format değiştir, telefona yükle vs baya uğraşmıştım ben bu işle.

  biraz soğudum ama değiştirmedim, duruyor hala. demek ki bizim memlekette dave brubeckçi bir damar var alttan alta akıyor. genetiğimizde var.
 8. edith piaf - padam padam