1. aslında başlığı ''youtube'da tıklanılan her videoda reklam çıkması'' diye açacaktım ama daha genele indirgeyeyim dedim. artık o kadar çok olmuşlardır ki başlığı açmakta beis görmedim.

  youtube'daki reklamlar neredeyse her videoda çıkmaya başladı ve bu çok can sıkıcı bir durum. 20 sn sürüp kapatılmayan reklamlar mı dersin, 5,5 dakika sürüp şarkıdan uzun olan reklamlar mı dersin, 10 saniyelik video izlemek için kapatılamayan reklamları izlemek mi dersin. insanın kapatıp çıkası geliyor.

  bu işin de biraz çakallığındalar. 12 sn, 16 sn derken şimdi de 20 sn'ye ye çıkardılar kapatılamayan reklam süresini, izleyicilerin sesinin çıkmamasından mıdır nedir yakında 30 sn'ye kadar çıkacağını düşünüyorum.
 2. bilgisayar için (bkz: adblock) kullanmayan bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki insanlar için problem yaratabilir. mobil uygulamasında ise reklam ne kadar uzun olursa olsun 5 saniye sonra kapatabilirsiniz. bu hali bile hoş değildir ama katlanılabilir.
 3. xda'dan çıkmış olan ogyoutube programı ile telefonda onune gecilebilecek durum.

  ayrica youtube'u arkaplana alip baska isler de yapabilirsiniz muzik dinlerken.

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945

  google chrome içinse onceden ublock kullaniyordum ama artik adguard kullaniyorum cunku hem daha az kaynak kullaniyor hem de kendisinin tespit edemedigi reklamli alani siz program uzerindeki secenek ile tespit edip engelleyebiliyorsunuz.
  pan
 4. pc'den ufak bir chrome adblock eklentisi ile kurtulabilecek bir durum iken mobil de yada baska browserlarda sorun teskil etmeye devam eden durum. nedeni ise youtube'dan para kazanma isine merak salanlar. yuklenilen her video bir kazanc kapisina dondugu icin reklamlarda rahatsizlik verici duzeye yukselmistir. ozellikle fake videolar. bir dizinin son bolum adini, yada o gun oynanan bir futbol macinin adini kullanarak videolar yapilmakta sizde adina aldanip tikliyorsunuz ve reklamlar yuzunden paylasan kisiye para kazandirmis oluyorsunuz. cok buyuk bir pazar oldu. gencler youtuber olacagim diye sokaklarda sacmalar hale geldiler, sokak roportajlari yada sosyal deney adindaki sacmaliklardan gecilmez oldu. ozellikle saka kanallari insani tiksendiren noktaya geldi. umarim yakinda kalkar bu youtube kazanc kapisi.
 5. fuse tea reklamı ile beni benden almıştır. tam müzik dinleyecegim ki birden lıkır lıkır fuse tea içen bir hatun belirdi. tam reklamı geç diyecektim ki kız sen dur ben gecerim dedi :d
 6. smart tv uygulamasında bebeğimize izletmek istediğimiz vidyolar için sürekli çıkmasıyla beni sinirlendirmeye başlamıştır.