1. "tek fotoğrafta kürtçülük denen şeyin buram buram emperyalizm koktuğunu görebilir miyiz?" sorusunun cevabı. görselde 3 ingiliz vatandaşı ve 1 yahudi'nin ypg saflarında olduğunu görmekteyiz. kendilerine sosyalist/anti emperyalist diyen pkk/ypg'nin abd ve ingiliz yardımıyla devletleşmeye çalıştığını daha iyi bir şekilde göremezdik herhalde. evet, 21. yy'ın arabistanlı lawrence'leri.


  link1

  link2
  slipo
 2. soysuzluğun prim yaptığı, kavramlarla düşünüp fikir üreten insanların kavramların yozlaşmasına seyirci kaldığı ve düşünemez olduğu; hürriyet, adalet, özgürlük gibi kavramların kutsandığı ancak bunların tamamen sistemin çarkına düşürülerek insanların cambaza baktırıldığı ve yüceltilen bilgi çağının bilgiden tamamen yoksunlaştırılarak "bir"lerin algısının yönetildiği, kanalize edildiği bir dönemde şaşırtmayan resimlerdir. evet özgürlük savaşçılarısınız(!), evet anti emperyalistsiniz(!), soysuz köpekler.
  ae
 3. ypg ya da pkk adına ne dersek destekçisi sempatizanı değilim ama bu fotoğrafta birşeyi göstermez. benzer düşüncedeki bir yahudi ya da hristiyan ingiliz neyse herhangi ırka ya da dine mensup birisi bu fikre sahipse ypgnin fikrini destekliyosa aynı karede yer alabilirler destek olabilir. o fotoğraftakileri ırkından ya da dininden dolayı emperyalist güçlerin desteği olarak görmek önyargıdan başka birşey değildir. aynı zihniyet en iyi kürt ölü kürttür fikrini ya da tüm kürtler pkk destekçisi fikrini de savunur insanları yargılar. sonra da her türke geri kafalı yobaz gözüyle bakan batılı görünce kudurur.
  wtf
 4. saçma bir argüman. ypg’nin emperyalist devletlerden yardım aldığına kanıt olarak 3 ingiliz ve 1 yahudi marjinal tipin kendi ülkelerini bırakıp ypg’ye katılması argümanını sunmaya ne gerek var?!

  kanıt isteyene kanıt bol zaten. kobani kuşatması döneminde (ekim 2014) batı zaten uçaklar dolu silâh gönderdi ypg’ye. bunun gibi devasa örnekleri vermiyorsunuz da gelip “3 ingiliz katılmış işte kanıt!!!” diyorsunuz. ne bileyim nereden baksan anlamsız.
 5. mesele 3 tane ingilizin, yahudinin meselesi değil zaten. oradaki fotoğraf bir bütünün parçasını simgeliyor. o coğrafyada yapılan hesaplar, türk sınırını da içine katarak kurulmak istenen kürt devletidir. onlarca yıldır belli olan planların son 12-13 senede aktif şekilde devreye sokularak ve buna her türlü kişi/grup/örgüt dahil edilerek emperyalist bir planın sahneye konulmasıdır. askeri ve lojistik anlamda bu örgütün aldığı desteğin, arkasındaki ülkelerin ufak bir tezahürüdür o fotoğraf. yoksa 3-5 tane ingiliz gitmiş yahudi gitmiş ypg'ye bu mu derdimiz olacak? komple örgüte neler gittiğinin herkes farkında. tepki de buna. sapla saman karışmasın, belirtmek istedim sadece.
  ae
 6. ypg'ye destek için türkiye'den de, batı ülkelerinden de, doğu ülkelerinden de pek çok sosyalist, komünist, anarşist savaşmaya gitmiştir, gidiyorlar. vakti zamanında ispanya iç savaşı'na, filistin'e gittikleri gibi. dunya konjonktürü gerektirdikçe bunu yaparlar. burada onların gördüğü şey, en milli hassasiyetlerle yürekleri titreyen gençlerimizden farklı olarak, yeni bir toplumsal düzen denemesine tanıklık etmek; hatta daha ötesi onu yaratmak, mümkün kılmak ve hatta bu ideal uğruna belki canını vermek. tabi siz yine israil, abd, ingiltere diyebilirsiniz ve bu insanların kullanışlı aptallar olduğunu düşünebilirsiniz. ne var ki dünya bir şeylerin değişebileceği ümidini taşıyan o insanlar yüzünden değil sizin gibi düşünen insanlar yüzünden bu halde.
 7. şununla daha da anlamlı hale gelmiştir belki de: buyurun.
  ae
 8. bence yalan haber evet yardım alıyor olabilir bence de alıyor ama bu adamlar gerizekalı mı daha iş bitmemişken abd bayrağını çeksin bunu abd de istemez başka bir terör örgütü de her habere inanmayalım arkadaşlar yapıldıysa bile bunu başka biri tepki çeksin diye yapmıştır