1. parçalanmış tahta gibi garip bir besin kaynağı. diyettekilerin ve bodycilerin vazgeçilmezi olan bu yiyecek içine kuruyemiş ve benzeri şeyleri koyunca bir miktar da olsa yenilir hale geliyor.
 2. lif bakımında çok zengin olan besin kaynağıdır . sporcuların birçoğu kullanmaktadır . diyet için de birebirdir . doğru tüketim yapıldıktan sonra , tok tutma özelliği fazladır . bağırsağın çalışmasını düzenler ve tuvalet alışkanlıklarını düzenler . besleyicidir ; vitamin ve yavaş sindirilen karbonhidrat bakımından da zengindir .
 3. hem yoğun lif içeriği, hem kompleks oluşu, hem de uzun süre tok tutmasıyla harika bir karbonhidrat kaynağıdır.
  ama gelin görün ki, tek başına tadının kötü oluşundan dolayı bunu yiyemeyenler oluyor. ama hiç moral bozmaya gerek yok.
  1 çay bardağı robotta ezilmiş yulaf ezmesiyle 2 yumurtayı çırpıyor ve hafif yağlanmış küçük tavaya atıyorsunuz. iki tarafını da güzelce pişiriyorsunuz ve harika bir ekmeğiniz oluyor. hem de sizin el yapımınız. sonrasında bu ekmeği dilediğiniz şekilde kullanmak sizin meşrebinize kalmış.
 4. şampiyonların kahvaltısı lakabına sahip, yüksek lif içeriği ve sağladığı besinler sayesinde hem kilo kontrolü, hem de sağlıklı beslenme peşindeki insanlar için önemli olan yiyecek.
 5. tok tuttuğu kesin. pek çok farklı tarifi var, sporcu besini diye geçiyor ama haftada en az bir kaç kere yemekte fayda var bu tok tutucu özelliği sebebiyle.

  önceden sıcak su ile ıslatan olduğu gibi, biraz su ile pişirip süt ve diğer malzemelerin olduğu tariflere rastlayabiliyoruz internette. bu kısmı size kalmış. ek olarak ben yulaf ezmesi ile omlet yapmayı seviyorum. yaklaşık 3-4 kaşık yulaf ezmesi, yanlış bilmiyorsam bir dilim ekmekle eş değer.
 6. eti lifalif marka yulaf ezmeleri doğa marka olanlara göre daha ince. sütün içinde daha çabuk yumuşuyor fakat doğa yulaf ezmesini daha uzun süre bekletince tadı daha güzel.
 7. bazı zamanlar süt, muz, çiğ badem ile karıştırıp içtiğim besin. yalnız şöyle bir handikapı olduğunu anladığım zamandan beri uzak durmaya çalışıyorum. glisemik indeksi yüksek. i̇nsülin direnci olanlara önermiyorum bu yüzden.
 8. bal + rendelenmiş muz + rendelenmemiş muz + küp küp doğranmış kivi + herhangi bir şekilde doğranmış çilek + antep fıstığı + bitter çikolata sosu + nutella. bunları düzgün bir sırayla dizip üzerine çok az yulaf ezmesi serpince fena bir tatlı oluyor. gözden alev çıkartıyor gözden haha

  üff yanında da mersin atom pembe olandan.(*:swh)
 9. severek yediğim gece açlığımı gideren şey. süt,pekmez,ceviz,muz (bazen de eti burçak) genelde evde kolayca bulduğum şeyler ve çok iyi oluyor tavsiye ederim.
  wtf