1. sizi evde bulması imkansız kargo firması. siz eve oturur beklersiniz kargo gelsin de alayım diye onlar gelir kapıya sizi evde bulamadık kargoyu şubeden alın notu bırakıp giderler. hele gelecek kargoyu o gün almanız şartsa insanı kanser ederler. şubeden almanız da 18'den önce olma çünkü dağıtıma çıkan utangaç arkadaş anca o saatlerde döner şubeye. ve şubeleri de 18'de kapanır. ne kadar ironik değil mi. bir değil bin kere tecrübe edilmiştir. internetten sipariş verecekseniz ve bu kargo firmasıyla gelecekse şubenin adresini verin en azından gün içinde gidip alabilirsiniz.

  hayır madem uğraşmak istemiyorsunuz dağıtıma hiç çıkmayın kardeşim boşuna mazot gitmesin.
 2. 900 km mesafeden 24 saatte getirdiği kargoyu, dağıtımda 2 gün süreyle bir türlü yerine ulaştıramayan kargo firması. kargolara gösterdikleri özen de efsanedir !.
 3. birkac yil once kuryesinin beni telefonla arayip birkac apartman otedeyiz gelip buradan kargonuzu alir misiniz teklifi uzerine piskinligin bu kadari da olmaz diyerek kullanmayi biraktigim firmadir. simdilerde nasillar bilmiyorum.
 4. kapımın önüne kadar gelip, karşı binaya girip, sonra geri dönüp bana adres hatası yüzünden teslim edilemedi mesajını ulaştıran pek muhterem ve işinin erbabı kargo firmasıdır.
 5. ozellikle hepsiburada'dan yapilan alisverislerde dayatilmasindan oturu kullanmak zorunda kaldigim kargo sirketi. isin ilginci, sosyal medyada bu kadar kotulenmesine karsin, herhangi bir sorun yasamadigim kurum olmustur.
 6. hiçbir zaman evinize ulaştırmamışlardır kargoyu. bugün güya saat onda kapıya gelmişler, beni bulamamışlar. bi de kargo istanbul dan ankara ya 1 günde geliyor ama 100 metre mesafeden 5 günde yalancıktan geliyor.
 7. şubeden mi kaynaklı bilmiyorum, hiç bir sorun yaşamadığım kargo şirketi.
 8. rezillikleri ile illallah ettirmiş firmadır. çalıştığım kurumda bir arkadaşımla başımıza gelen olayı özetlemek isterim. aynı odada çalıştığımız başka bir arkadaşımız için ev hediyesi alma kararı aldık. yeni eşyalarına uyacak, güzel bir tablo saat aldık internetten (kargo firması tabii ki yurtiçi kargo, daha ne olacağıdı). internetten takip ettik, x kişisine teslim edildi gözüküyor. adı soyadı da açıkça yazıyor. "kim la bu x kişisi" diye araştırdık ve o da ne? böyle bir çalışan yok kurumda (kurumda 700 küsür kişi var bu arada, herkesi tanımak zor). arayıp anlattık meramımızı; sonuç: kargocu, aynı siteden 5 tane alışveriş yapmış x kişisine bizim emaneti de teslim etmiş; yüzsüz x kişisi almış bunu duvarına asmış ve faturasını da çöpe atmış. tablo geri geldi tabii; ancak, sürprizimiz de bozuldu. x kişisine siparişin hemen ertesi gün teslim edilen ürün; elimize günler sonra geçti. tişikkirlir yirtiçi kirgi.

  (bkz: yaran olaylar)
 9. muhteşem bir çalışma disiplinine sahip kargo şirketidir. mesaj attılar sizi evde bulamadık diye, neyse aradım, evdeydim ben, sadece bir kez bakkala gittim, siz kimi sikiyorsunuz lan diye çıkış yaptım adamlara. işte efendim sizin dışarıda olduğunuz vakitte gelmişlerdir arkadaşlar vs. vs. diye laf kalabalığı yaptılar. tabi sabah saat 7.30'da gittiğim için bakkala yemedim. binanın kayıtlarını aldım, gidip şikayette bulundum polise. adamlar bizi ayakta şey ediyor diye, neyse onlar başka bir yere yönlendirdiler.

  buraya kadar baya zor oldu ama nedense sabah bir özürle beraber getirdiler kargomu evime kadar. hem de sabahın bu saatinde. bir daha olmayacak efendime söyliyeyim vs. vs..

  demek ki böyle davranmak lazım adamlara. dolandırıcısınız, biz de mağduruz diyip çıkışmak lazım. bir daha olursa da yine aynı şeyi yapacağım, şikayetimi de geri çekmeyeceğim.
 10. beni yine evde bulamamış kargodur.