zeki kayahan coşkun

Kimdir?

radyo programcısı olma isteği henüz 13-14 yaşlarında başlamış, 1999 yılında stajyer olarak alem fm'e girdiğinde bu hayalini gerçekleştirmiştir. 18 şubat 2002'den beri matrax adlı radyo programını sunmaktadır.(2001/30 eylül 2013 alem fm - 21 ekim show radyo)zekirdek.com adlı bir web sitesi vardır. bu siteyi radyo programında 'çekirdek değil tatlım zekirdek' diyerek tanıtmaktadır.radyo programı olan matrax'ın televizyon versiyonunu sky türk ve star tv'de de sunmuştur. 30 eylül 2013 tarihinde alem fm'de son programını yapmıştır. 21 ekim 2013 tarihinde bu kez show radyo'da matrax'ı sunmaya kaldığı yerden devam etmiştir.(22.00/01.00)(hafta içi her gün)22 ekim tarihinden itibaren adını resmi sitesinden esinlendiği zekirdek 'i sunmaya başlamıştır.(16.00/18.00)(hafta içi her gün)yıl içerisinde tek kişilik gösterisi olan kafanız hayrolsun ile türkiye'nin çeşitli yerlerine gitmektedir. ayrıca 9 tane kitabı vardır.

 1. kendisini alem fm deyken. 2010 - 2013 yıllarında üniversitenin ilk yıllarında dinlerdim. insanımızın ne kadar hoşgörülü olduğunu deneylerle kanıtlar aslında haberlerde ve gazetelerde gördüğümüz insanların uç noktalarda olduğunu, insanımızdan korkmamamız gerektiğini sokakta rahatça gezip eğlenebileceğimizi söyler ki mottosu sokaktır programının.
  bir kez programa çatacak yer arayarak katılıp gece 2 de çorbacıya çatmıştım ve kendisi bana yaşadığım şehri sevdirmiştir bunun sonucunda.
  son olarak programı kapatırken yaptığı alıntı dillere plesenk olmuştur.
  "her sözümüz gülüş oldu dudaklarda dönmek ihtimali yok artık o gülüşler düş oldu" cut
 2. radyo programcılığı ön planda olan sunucu, yazar ve zekirdek.com kurucusu şahıs.

  bir zamanlar bir üniversite öğrencisiyken, matrax'ı dört gözle beklerdim bu adam sayesinde. kaybedenler kulübü'nün biraz daha hafifletilmiş ve halka inmiş versiyonu gibi gelirdi bana matrax. çok da keyif alırdım dinlerken.

  sonra okul bitti, iş hayatı başladı. ne matrax kaldı, ne zkc...
 3. "zekirdek" veya daha bilineni "matrax" ilk canlı yayına katılma şansımı bulduğum radyo program sunucusuydu. dinlemeyeli 3-4 yıl kadar oluyor ve zaten son zamanlarda radyo dinlemeyen bir insan oldum.