1. tüm hayalleri süsleyen bir dünya gerçeği.
 2. aynı zamanda kültürlü, eğitimli, yakışıklı, açık görüşlü ve anlayışlıysa zenginlik beni bozmaz. zengin olabilir sorun değil
  parov
 3. çalışmak abartılıyor esasında. tabii ki bir mesleğiniz olsun, adam sizi yarı yolda bırakırsa sığınacağınız bir uğraşınız olsun. ama hayatta çalışmaktan daha güzel ve daha eğlenceli şeyler var. bunları çalışmadan yapabiliyorsam daha iyi değil mi? aranızda haftada 50-60 saat çalışan köleler var biliyorum. sevgilisini, kocasını, çocuğunu doğru dürüst göremeyenler var. tek sosyal hayatı avm olmuşken, en son ne zaman kitap okuduğunu ya da sabah hiçbir acelesi olmadan rahat rahat kahve içip takıldığını unutanlar var. o yüzden artizlik taslamayın hiç. erkekler de zengin kız bulmak ister, ha mal gibi gider çalışır yine, yediremez çalışmamayı da kızın babasının aldığı evde, babasının döşediği koltuklarda oturup survivor izlemeye de sesini çıkarmaz. hepimiz olduğumuzdan daha iyi koşullarda yaşamak istiyoruz. çalışmayı fetişleştirmeyin yeter ki.

  edit: fakirler hemen eksilemiş. adeta dünyayı kurtardığınız işleriniz var, sizden başkası da yapamaz. kendinizi işinizle tanımlamayın. aynen devam.
 4. "kadınlar şairleri sever, müteahhitlerle evlenir" sözünü akıllara getirir.
 5. "kadınlar kendilerini güçsüz olana bir lütuf, güçlü olana ise bir eşya gibi sunarlar."
 6. "para her şeyi satın alır, para olmadı mı hiçbir şey olmaz. paranın açmayacağı hiçbir kapı yoktur" (jet fadıl abimiz)
 7. mantık evliliği kavramının mücessem halidir.
  kalba