• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
Yazar michio kaku
zihnin geleceği - michio kaku
zihnin geleceği, bir zaman yalnızca bilimkurgunun ilgi alanına giren konulara bilimin çerçevesinden bakıyor. telepati, zihin kontrolü, avatarlar, telekinezi ve hafızanın ya da rüyaların kaydedilmesi gibi konularda, dünyanın önde gelen laboratuvarlarında yürütülen en son araştırmaları ve şaşırtıcı sonuçlarını sunuyor. zihnin geleceği, sinirbilimin sınırlarının zorlandığı, olağanüstü bir yolculuk. dr. kaku, insan beyninin bilgisayarlara yüklendiği, duyguların ve düşüncelerin bir beyin ağında toplandığı, kavrama yeteneğini geliştiren ilaçların olduğu, bilincin evrene gönderilebildiği, hatta ölümsüzlüğün sınırlarının zorlandığı bir geleceği bilimin kurgusuyla sunuyor.

"olanaksızın fiziği" ve "geleceğin fiziği" gibi çok satan kitapların yazarı ve pek çok bilim programının yapımcısı olan michio kaku bu kitabında, evrendeki en büyüleyici ve en karmaşık yapı olan insan beyni üzerine bilimsel araştırmaları ortaya koyuyor.
(tanıtım bülteninden)
  1. telepati, zihin kontrolü, avatarlar, robotlar, telekinezi ve unutturucu hap gibi ilgi çekici konuları bilimsel bir dille ve güncel araştırmalar eşliğinde ele almış çok akıcı bir kitap. popüler bilim kitaplarından hoşlananların seveceği türden. dili ağır değil.